Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha Teherbe esnék és elmennék...

Ha Teherbe esnék és elmennék táppénzre akkor mennyi pénzt kapnék ezekkel az adatokkal?

Figyelt kérdés

Ha lehet akkor konkrét számokat tudnátok nekem mondani.


2008 évi fizetésem 1.650.000 Ft volt nettó


Bruttora vagyok kíváncsi nem nagyon értk hozzá ezért kérdezem. előre is köszönöm


2009. febr. 27. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
A táppénzt nem éves hanem, az aktuális, bejelentett havi bruttó béred alapján számolják, ami 75%.
2009. febr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A szülés után járó juttatásokat pedig a táppénz alatt kapott összegből számolják ki, mert az utolsó 6 hónapot veszik alapul.
2009. febr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2009. febr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A táppénz alapja a jogosultságot megelőző év átlagkeresete, abban az esetben ha abban az évben van legalább 180 napos jövedelem. Két év folyamatos munkaviszony esetén a táppénz mértéke az átlag kereset 70 %-a.
2009. febr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

szia, az első két válasz nem pontos, -oep.hun nézd meg,

táppénzt megelőző év átlagkeresetének a 70%a, szülés utáni ellátás számolása pedig attól függ mikor szülsz

2009. febr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
10-21es vagyok, az előttem szóló 10-17 es pontosabb, és így van
2009. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól indulsz neki, a táppénzt a 2008-as béredből számolják, nem az aktuális bejelentettből. Ez a nettó kb. 2.800.000 Ft-os éves bruttó bért feltételez. Ezt kell osztani 365-tel, és a kapott összeg 70 %-a lesz egy napi bruttó táppénzed. Tehát egy 30 napos hónapban kb 161.000 lesz a bruttó táppénzed. Ebből már csak adóelőleget vonnak, tehát kb 130.000 lesz amit kézhez kapsz. Remélem jól számoltam!
2009. febr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A gyedet és a tgyást nem számolhatják táppénzből, csak az előző évi összjövedelemből.
2009. febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kicsit nehézkes dolgot kértél, de próbálok kontkératn válaszolni. A táppénzt a megelőző év bruttó jövedelméből számolják, ha van legalább 180 bérrel ellátott napod. (ha voltál pl. táppénzen, azokat a napokat levonják az év 365 napjából és a táppénz összege sem számít a jövedelembe) Azt is tudni kellene, volt-e nem rendszeres jövedelmed, tehát jutalom, 13. havi, prémium, stb. mert mind számít a táppénzalapjába. Ha megvan az egy napra jutó táppénz alap, akkor két éves folyamatos jogviszony esetén 70 % a napi összeg, ha ettől kevesebb folyamatos jogviszonyod volt, vagy ne adj isten kórházban lennél akkor 60 % a mértéke a táppénznek. Tgys, gyed a jelenleg érvényes szabályok szerint szintén a megelőző évből számolandó a fent leírtak alapján. Azonban, ha nincs 180 nap bérezett jövedelem a megelőző évben, és az igénylés napját megelőzően sem, akkor a nap ellátást a minimálbér 2 szeresének harmincad részéből számolják, kivéve, ha a tényleges jövedelmed ettől kevesebb. Ennyi adat ismeretében szerintem konkrét táppénzösszeget nem nagyon lehet mondani. Szerintem a könyvelőtöket, vagy a Tb-vel foglalkozó ügyintézőt kellene megkérni, akik konkrétan ismerik a béradataidat hogy számoljon neked egy kicsit.
2009. febr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még annyit az előző hozzászólásomhoz, hogy bármilyen ellátás alapja csak pénzbeli egészségbiztosítási járulék alap lehet. Tehát táppénzt soha nem vesznek figyelembe egy újabb táppénz megállapításánál, lévén, hogy járulékot sem vonnak belőle, csakúgy, mint a tgys-ből és a gyedből sem.
2009. febr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!