Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem sikerul a baba, gondolk...

Ha nem sikerul a baba, gondolkoztok az orokbefogadason?

Figyelt kérdés
2009. febr. 26. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Mi már évekkel ezelőtt, még az esküvő előtt megbeszéltük a férjemmel, hogy ha nadjisten úgy alakulna, hogy nem lehet saját gyerekünk, akkor mindenképp örökbefogadnánk.

De aztán egyből várandós lettem, ahogy elkezdtünk próbálkozni, most 5 hós a lányunk.


Azonban a Kh-ban láttunk egy "ottfelejtett" babát,és annyira szíven ütött minket a dolog, hogy megbeszéltük: néhány év múlva esetleg, ha az anyagiak is lehetővé teszik, akkor talán örökbe is fogadunk, akár már a meglévő(k) sajátunk(jaink) mellé is.

2009. febr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk a családban van örökbefogadott és nevelésre kivett gyerekek is, tudnék horror storykat mesélni, hogy milyen dolgokat élnek meg ezek a kis csöpségek.

Én világ életemben nagy családot szerettem volna. Mi is még a házasság előtt megbeszéltük, hogyha nem jön össze a gyerek pár éven belül, akkor örökbefogadunk.

Egyből terhes lettem, a lányom 10 hónapos, a pocakomba pedig van egy újabb kis élet, úgyhogy azóta nem beszéltünk róla.

2009. febr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is megbeszéltük, hogy ha nem jön össze a saját baba, akkor örökbefogadunk majd.

Aztán 1 év után sikerült a baba, de sajnos 8 hetesen elveszítettük őt. :( Most újra próbálkozunk. De nagy családot szeretnénk, és ez a vetélés csak megerősített minket ebben! Most már biztos, hogy örökbefogadunk egy pár év múlva, az hogy újszülött-e vagy nagyobb, teljesen mindegy. A szeretet a gyerekek számával nem osztódik, hanem sokszorozódik. :)

Talán azért nincs velünk az első babánk, hogy majd ebből a döntésből fakadóan egy kicsi árva egyszer velünk lehessen...

2009. febr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
kérdésre a válasz:mi 2 éve probálkozunk dokihoz járok majnem 1 éve!nincs peteérésem closti nélkül!!!!!!igazábol hiszem hogy lesz saját babánk!nemvennék ki államigondozott gyereket!tudom nagyon szépdolog ha valaki kivesz ilyen gyerekeket és felnézek azokra akik ennyire szeretik a gyerekeiket!de énsoha nemfogom feladni a baba ügyet!mindent megteszek hogy legyen saját!!!
2009. febr. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
még annyit hogy tisztelem becsülöm akik vesznek ki gyerekeket de én nemtudnám másgyerekét nevelni ugy hogy ttudván nekem nincsen sajátom!az én lelkem csak akkor nyugszik megha lesz saját.!mig mások akik kivesznek megnyugszanak de én ismerem magam soha nemtudok megnyugodni ha nemlesz saját!
2009. febr. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
mi is 2éve próbálkozunk,nekem nincs peteérésem!egyelőre még nem gondolkodom örökbefogadáson küzdök azért hogy anya lehessek!!minden vágyam hogy végre teherbeessek,megőrülök egy csöppségért!sok mindennek kellene ahhoz történnie hogy az örökbefogadás jöjjön szóba!és elnézést,de ezt nem értheti az,aki csak beszélt róla a párjával,de rögtön teherbeesett!akinek nem lehet gyermeke,mint pl,nekem,és évekig minden nap minden percében csak azon jár az esze,hogy mit tehetnék még annak érdekében,hogy végre sikerüljön,annak nem jön olyan könnyen a gondolat hogy na jó örökbefogadok,és kész!2éve már hogy próbálkozunk,de nap mint nap csak arra tudok gondolni,hogy igenis az én testemben is lesz gyermek,nekem is lesz nagy pocakom,amihez a férjem beszélni fog!most még képtelen vagyok azzal a tudattal élni,hogy csak örökbefogadott gyermekem lehet!nem tudom feladni....nem akarom....
2009. febr. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

utolso válaszolo!!!!!

nekem sincs peteérésem mint előbbiben leis irtam!nemtudom mitől lehet ez a peteérés probléma clostival nekem van de nélküle nincs clostival meg a méhnyálkahártya vékony. neked volt clostival?

2009. febr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3. vaygok. Nekem sem volt PÉ-em, több mint 1 évig, aztán a fogi is beakavart, és semmi nem használt.

Kivéve a fekete üröm kapszula, a babatervezők otthonáról rendeltem.

Úgyhogy aki úgy gondolta, hogy aki beszélt erről a párjával, az a válaszoló kissé meggondolatlan volt, mert pl. az én előéletemet nem ismeri.

Ha a closti nem használa, akkor anyagcserezavar lehet, inzulint, kortizolt, TSH-t, T4-et, T3-at, anti-TPO-t kell nézni vérből!!!

Én a pajszmirigy alulműködésem miatt veszítettem el 1 hete a babánkat, és iagz, hogy van bennem egy enyhe olyan érzés, hogy legalább egyszer összejött, amikor nem is hittem benne, nem is vártam, csak a karácsonyra koncentráltam, semmi másra, de bennem van, hogy mi van, ha megint felborul a hormonrendszerem, vagy már nem hazsnál a fekete üröm, és sokszor azt kívánom, bárcsak ne sikerült volna mégsem, de az, hogy el kellett veszítenem, mikor már azt hittem, hogy egyenesben vagyok... na ezt se kívánom senkinek...

Jó dokit kell keresni, nem pedig clostival vékonyíttatni a nyálkahártáyt, mert nem lesz mibe beágyazódni a babának...

2009. febr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
17:30-as vagyok!igen próbáltuk a clostit,3hónapig!az elsőben volt pé,a másik 2hónapban semmi!még a mensim sem jött meg tőle csak 50nap múlva!azóta orvost váltottam,mert egyből műteni akart a nőgyógyászom!most metformin szedek,már 4hónapja,és most kezdtem el a barátcserje kapszulát!hiába kapod a clostit,ha a nyálkahártyádat elvékonyítsa!neked is új doki után kellene nézned!rettentő nehéz olyan orvost találni aki egyáltalán tudja mi a megoldás!általában clostival tömnek,és ha nem sikerül,egyből műtenének!nem vagyunk könnyű helyzetben!volt hogy én mondtam meg a dokinak,hogy milyen vizsgálatot írjon ki!szörnyű!én már nagyon padlón vagyok,de nem adom fel!!!!és senki ne adja fel,míg úgy érzi hogy nem tett meg mindent!!!
2009. febr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ez az ottfelejtett baba remélhetőleg azóta már boldog családban él. Manapság szerencsére már 3 alapítvány is van Mo.-on akik azonnal gondjukba veszik az újszülötteket és a bajba került terhes anyákat is akik nem tudják vagy nem akarják vállalni a gyereket. Lásd Pl. bölcső alapítvány [link]

Itt a többi alapítvány is megtalálható sok más örökbefogadással kapcsolatos infóval: [link]

2010. okt. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!