Anyukák! Szerintetek milyen egy jó mesekönyv?
Milyen történeteket olvastok szívesen a gyerekeiteknek? Van-e kedvenc írótok, karakteretek, akit a gyerek a leginkább szeret? A régi, hagyományos meséket szeretitek-e inkább, vagy a mai, modernebbeket? Minden választ hasznosnak pontozok, mindenki véleménye érdekel!
Köszönöm!
A mostani meskönyvekkel (szép képek, jó nagy betű, max 1-2 mondat egy oldalo) és 2-3000 forintos ár, szóval ezekkel nem v agyok kibékülva. b nagyon felhígult kínálat.
Én ált könyvtárból szoktam kivenni, ami éppn van, ill. a 11 éve fiam gyerekkori mesekönyveit használom. Nincs kedvenc íróm, karakterem.
Igaz, nem kimondottan könyvek, inkább könyvecskéből áll a Trixi sorozat. Nagyon szereti a kislányom. Már kb 15-16 db megvan neki, de mindenhova visszük magunkkal őket. Tökéletesen lekötik a figyelmét. Ügyesen a kezébe tudja venni, szépen, kényelmesen lapozgatja. Változatosak és nagyon érdekesek.
Vannak a sorozatban klasszikus mesék, történetek, versek is: Arany László művei közül az Icinke-picinke vagy A kiskakas gyémánt félkrajcárja, József Attila Altatója, különböző bibliai történetek, húsvéti, karácsonyi, farsangi mondókás, dalos könyvecskék. Én nagyon változatosnak találom a sorozatot.
Ezek mellett még szeretjük a leporellókat.
Arany János: Este van, este van
Zelk Zoltán: A három nyúl
Miller kisvakondos történetei
A part alatt...
Most ezek a 2 éves kislányom kedvencei.
A 2,5 éves fiam imádja Bartos E. Anna, Peti és Gergő történeteit. Magyar szakos tanár vagyok, de őszintén én is. Sok olyan élethelyzetünk volt, amiben segített: szemészetre vittük, tesója született... Mindre tudtunk példát olvasni.
Ráadásul érti is a történeteket.
A magyar népmesékre most kezd rákapni, de inkább DVD-n, és az állatmeséket, nem a sárkányos, boszis történeteket.
Kisvakondot ő is imádja, de a leporellókat kinőtte.
A sok kép kevés szöveg azt gondolom jó ilyen korú gyerekeknek (ha igényes a grafika), később persze jöhetnek a hosszú-hosszú tündérmesék...
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
Szutyejev nálunk is kedvenc, az én kisfiam három éves. Több könyvünk is van tőle, a Vidám mesék, meg A sün, akit meg lehetett simogatni, és olyan könyvünk is van, amit nem ő írt, csak ő illusztrálta. (Valami tücsökről szól, a címe nem ugrik be.)
Nekünk Bartos Erika az előzetes várakozásokkal ellentétben nem jött be, pedig csupa jót hallottam róla, a gyerkőc viszont unja... A fiam inkább az "akciómeséket" kedveli, most éppen a robotok a kedvencei, persze igyekszem olyan mesét mondani neki, hogy ne legyen túl vad. Legtöbbször a hagyományos, állatos, tanulságos mesékhez hasonló történeteket kér tőlem, de robot főszereplőkkel. :)
Trixit sajnos nem ismerem, a Kisvakond viszont nálunk is megy, és Mazsola is nagy kedvenc. Azt tapasztaltam, hogy bármilyen jó is egy történet, ha túl bonyolult a nyelvezete, akkor a háromévesemet nem köti le, nem érti. Nekem nagy kedvencem pl. Szabó Magda, de ha felolvasok neki, hamar ráun, ha viszont saját szavammal, egyszerűsítve mesélem el neki a történetet, tátott szájjal hallgatja.
A másik dolog, amin mindig meglepődök, hogy százszor szívesebben hallgatja meg ugyanazt a történetet elmesélve, mintsem megnézze DVD-n. Ha megnéz egy Disney-t, utána újra elmesélteti magának az egész történetet.
Más is tapasztalt már hasonlót?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!