Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol várakozol pl. a bárányhiml...

Hol várakozol pl. a bárányhimlős gyerekeddel az orvosi rendelőben?

Figyelt kérdés
Te szülőként ügyelsz arra, hogy ha fertőző betegség gyanús a gyereked (pl. bárányhimlő, rubeola), akkor az orvosnál a fertőző elkülönítőbe várakozzatok, vagy beviszed a normál váróba a többi beteg gyerek közé?
2011. márc. 7. 16:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne, hogy aki beviszi a normál váróba, miért teszi? Nincs elkülönített váró, vagy nem tudtok róla, hogy van, és használni kéne, vagy nem gondoltok a többi gyerekre és felnőttre? (Pl. kistestvérrel várandós anyukára, akinél végzetes is lehet egy fertőzés)
2011. márc. 7. 16:04
 2/14 anonim ***** válasza:
Én nem vittem sehova mert nem szabad,de ha kellett volna akkor kihivtam volna dokit.
2011. márc. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, Én ügyelnék rá, mert fordított esetben Én sem örülnék, ha fertőző beteg gyerekkel kellene egy helyiségben lenni a gyerekemnek! De szerintem ennek teljesen természetesnek kellene lennie!!
2011. márc. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
soha nem vittem a gyereket rendelőbe, mindíg az orvost hívtam ki. Fizetni kell, de szerintem egy váróban csak elkap mindenfélét, meg betegen nem is ücsörögnék ott vele.
2011. márc. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Sajnos egyáltalán nem természetes egyeseknek.

Egyszer a tömött váróban velünk szemben várakozó kisfiú anyukája kb. fél óra elteltével röhögve mesélte, hogy ja, ők egyébként azért jöttek, mert bárányhimlős a gyerek...

Ami a legdurvább, az apuka orvos, de nem volt képes felhívni butácska felesége figyelmét, hogy ne üljön be a tömegbe a gyerekkel.

2011. márc. 7. 16:29
 6/14 anonim ***** válasza:
Fertőző elkülönítő váróterem? Ilyen létezik? Még soha sem találkoztam vele. Szerintem én vagy kihívnám az orvost vagy telefonon oda szólnék, hogy megyek és esetleg a rendelés vége előtt 10 perccel érkezem hívjon be. Nálunk nincs sehol ilyen spec. váró. Most lett kész az új házi orvosi rendelő, a gyerekorvosi rendelő sem régi, de egyikben sincs ilyen váró.
2011. márc. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy van, csak nem tudsz róla. Általában kívülről van külön bejárata. Amerre én eddig jártam gyerekorvosi rendelőkben, ott mindenhol volt ilyen. Vidéken is, kisvárosban a nagyszülőknél.
2011. márc. 7. 16:39
 8/14 anonim ***** válasza:
Ügyelek rá, nem viszem semmi gyanús kiütéssel a gyerekeimet a többi közelébe. Elvileg kötelező minden orvosi rendelőbe egy elkülönítő.
2011. márc. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez a kérdés nálunk pont ma volt aktuális. Volt pár pötty a fiamon.Gondoltam kiütés. Ezért elvittem orvoshoz. Nálunk van fertőző váró, pedig falun lakunk. Onnan mentünk be a doktornőhöz. Gondoltam , hogy rendes vagyok, mert föl se merült bennem, hogy ez bárányhimlő, de a biztonság kedvéért külön mentünk. Erre letolt a doktornő, hogy a vizsgálóba sem szabadott volna bemenni (pedig ő hívott be), ha tudom, hogy ez az(nem tudtam, azért mentem, hogy megtudjam, ráadásul egyik ismerősünknek sincs bárányhimlője). Ő jött volna ki a váróba. Utánunk letakarították bent a vizsgálót, meg mindent meg még a várót is.

2011. márc. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nallunk is van ilyen varoterem. Nallunk sosem szabad a rendelobe vinni ahol sokan varakoznak. Kivulrol van kulon bejarata es ilyenkor nem is rendes doki rendelojebe megy a gyerkoc hanem van kulon 2 rendelo szoba es ide jon at a doki. A tobbi helyen eseteleg egeszseges babakat oltanak, ujszulotteket visznek a 6 hetes vizsgalatra, receptere varnak, vervetelre... Soha nem ott kellett varni. Influenza gyanu eseten sem lehet oda bemenni. A dokit kell hivni elobb idopontert es ha o ugy gondolja, hogy fertozhet a gyerkoc akkor mindig mondja melyik ajton menjunk be es varjunk.
2011. márc. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!