Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyümölcsös túrótorta receptet...

Gyümölcsös túrótorta receptet keresek,1éves kislányom szülinapjára? Megköszönném ha valaki linkelne, vagy írna egy bevált receptet.

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én a NoSalty-ról szoktam sütni-főzni, itt egy recept, de rengeteg van még túrótorta ügyben az oldalon:)


[link]

2011. márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A mi kedvencünk, ami mindig bevált eddig, a következő:


Egy hagyományos piskótatésztát (recept pl itt: [link] gyümölcstortaformában megsütök, hagyom kihűlni. Ha nincs annyi időm, akkor boltban veszek előre gyártott gyümölcstortalapot (aminek a pereme magasabb, és cakkos).

Fél kiló túróba belekeverek kb. 10 ml felvert tejszínt, porcukrot ízlés szerint, és egy zacskó vaníliás cukrot. Belereszelem egy megmosott citrom héját is.

A piskótát megkenem kevés baracklekvárral, hogy ne szívja magába majd a túrókrémet. Ezután rákenem a túrókrémet is, szép egyenletesen elsimítva.

A barackbefőttet lecsepegtetem, felvágom, egy fél barackot félreteszek. A felvágott barackokat és a túrókrém tetejére rakom, a fél baracknak hegyes késsel szemet és mosolygó szájat vágok. Ez kerül a torta közepére.

A még nem bezselézett tortát a hűtőbe teszem.

Ezután a tortazseléport elkészítem a ráírt módon, és víz mellé még teszek bele egy keveset a barackbefőtt levéből is. Ettől szép színe lesz. Nem várom meg, hogy elkezdjen dermedni, amikor még langyos, akkor öntöm rá a hűtőből kivett tortára. Középről haladok kifelé, hogy egyenletesebb legyen, és a mosolygós barack fejre is öntök, hogy szép fényes legyen. Ami zselé a torta külsején esetleg lecsepeg, azt megdermedés után óvatosan eltávolítom. A kész tortát egy pár órára visszateszem a hűtőbe.


Egyszerű, gyors, szép, és nagyon finom torta, én gyakran csinálom itthon.

2011. márc. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nézd meg ezt is:


[link]

2011. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2011. márc. 7. 20:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!