Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen juttatást kapnék, ha...

Milyen juttatást kapnék, ha születne még egy babám (most gyesen vagyok, de dolgoznék. )?

Figyelt kérdés

Lányom 9 hónapos, ha betölti az 1-1,5 éves kort elmennék dolgozni, 8 órában. Kb. 80 ft-ot kapnék.

Viszont 3 éves kora körül szeretnék még egy babát (tehát kb. másfél évet dolgoznék).


Mit kapnék gyest, gyedet? (ha gyedet kb. mennyit) a baba születése után?


A lányom előtt nem dolgoztam, tanultam...


Abszolút nem vagyok jártas ebben a témában, most "mérem" fel a helyzetet.


Köszönöm


2009. febr. 17. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:
A pillanatnyi helyzet szerint akkor vagy GYED-re jogosult, ha legalább 180 nap munkaviszonyod van és a biztosítás fennállása alatt szülsz. A tervek szerint ez változni fog, legalább egy éves munkaviszony kell és csak annyi ideig jár GYED amennyi munkaviszonyod van.
2009. febr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Most nézem rosszul írtam:( 80 e ft akart lenni.


Igen, ezt én is hallottam.

Csak azt nem tudom, hogyha gyes mellett dolgozom gyedre jogosult leszek e? (igaz, hogy munkaviszonynak számít, és tudom, hogy attól teszik majd függővé, hogy mennyi idei dolgozom).


Ha pl. az utolsó két hónapban betegállományba megyek-az mennyire befolyásolja a helyzetet?

2009. febr. 17. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!