Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyeden vagyok második babámmal...

Gyeden vagyok második babámmal. Igényeltem a családi adókedvezményt. A gyedem 26500ft. Most akkor mennyit is kapok? Hogy van ez?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
semennyit
2011. márc. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez az összeg nem GYED hanem GYES szerintem te gyesen vagy.Így semmit
2011. márc. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok,

Ha ennyi a nettó GYedje, akkor sem jár rá, hiszen a 78000 Ftos minimálbérnél is csak 3750 Ftnyi kedvezményt tudnak a szülők értékesíteni. Így annak a nettója 64350 Ft.

Tehát ez alatt hiába van a kedvezmény, ha nem jár semmi!!!

MIt nem lehet ezen megérteni, hiszen a csapból is ez csöpög 2 hónapja és itt is van legalább 100 kérdés ami ezzel foglalkozik!

2011. márc. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudtam,hogy nem jár,de az OEP-nél közölte velem az ügyintéző,hogy igényeljem,mert kis pénz is pénz.Mondhatta volna,hogy 0 ft lesz belőle.Azért köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 3. 13:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia

1. és 3. vagyok

Abban az ügyintézőnek igaza van, hogy az adókedvezményt igényelned kell. Mivel a 26500 Ftnak eredetileg kb. 5000 Ft lenne az szja-ja, ahhoz hogy ezt ne kelljen befizetned vagy az adójóváírást (12.100) vagy a gyerekkedvezményt (10.000) igényelned kell. Egyik sem jár automatikusan.

És így nem fogsz SZJA-t fizetni.

2011. márc. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!