Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valakinek nem vontak jó...

Ha valakinek nem vontak jó ideje TB-ét a nőgyógyászhoz csak ugy lehet menni, hogy minden egyes vizsgálatért fízetni kell? Vagy a kismamákra nem vonatkozik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma deült ki hogy terhes vagyok. Nem várt Baba, de valahol örülök neki. Sajnos eddig nem bejeletett munkahelyen dolgoztam 4-5 hónapig. Már több mint egy hete keresgélek munkahelyet, de most hogy kiderült hogy Baba lesz nem tudom hogy fogok találni munka helyet. Ráadásul nem valami felhőtlen a kapcsolatom a Párommal.Ő azt mondja hogy el kell vetettni, de nekem nincs szívem hozzá.
2009. febr. 12. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! hát menj magándokihoz, azzal jobban jársz, ott amúgy is fizetni kell! Annyi hogy a recepteket nem tudod majd kiváltani TB támogatással, csak nélküle! de ha bemész az önkormányzathoz, vagy a TBhez akkor te is be tudod fizetni a saját TB-det és akkor lesz rendes ellátásod! és nem is olyan vésze összeg: havonta azt hiszem kb 4-5 ezer! de sajna pontosat nem tudok...

Gratulálok a babyhez!

2009. febr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát a baba sorsáról minél hamarabb döntened kell. Ha elveteted akkor inkább most tedd, mint később amikor már pulzál a szive, tehát él az embrió! És ha nincs más mód akkor inkább most tegyél ellene, mint hogy egy egész életen át bánd hogy nem tudtad megadni neki a boldog életet: család apa, szeretet!

a tb-det meg te is tudod fizetni!

minden jót neked!

2009. febr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű a helyzeted:( A mai világban sajnos a tökéleteshez közeli ellátást akkor fogod kapni,ha magánorvoshoz jársz... Nekem legalábbis 3 gyerek után ez a tapasztalatom. Az anyagi helyzetedtől függ minden, ugyanis elég sok a vizsgálat egy terhesség alatt, viszonylag sokszor visszarendel a doki, és az mind pénz...Az abortuszkérdésbe nem mennék bele, én ellenzem.
2009. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem álltok jól anyagilag, akkor a magándoki igen drága mulatság. Kezdd el fizetni magad után a TB-t, akkor mehetsz SZTK rendelésre is. Én is oda jártam, nincs abban semmi borzasztó. De amúgy, ha nem fizetsz TB-t, akkor a szülést is kiszámlázzák, ami ha jól tudom 100 ezer forint feletti összeg. Szóval fizesd a TB-t.
2009. febr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

AZ igaz, hogy a magándoki a citológiát, turkavizsgálatot megcsinálja,meg beutalót és receptet ad, de a terhesség alatt kell menned számos vérvételre is, meg egyéb olyan helyekre, amit mondjuk a magándoki nem tud megcsinálni, és az sztk-ban kell... Ilyenkor kerülhetsz kellemetlen helyzetekbe, hogy nincs TB-d!

Mikor adták a vérvétel után az elszámolásmoat, rajta volt, hogy ez a biztosítónak 30.000 ft-jába kerül, stb, stb. Egy sima hcg-t néző vérvétel majdnem 2000 ft! Pl.

Ezt látva, mikor nekem sikerült a baba, jogviszonyom meg már nem volt, azóta fizetem magam után a NEM TB-t, hanem az valójában egészségügyi hozzájárulás, amely csak egészségügyi ellátásra jogosít (a nyugdíjhoz semmi köze, ellentétben a TB-vel!). Havonta 4500 ft.

Ha találsz jó dokit, mert adott nálatok, akkor mehetsz hozzá folyamatosan sztk-ba, én ezt választottam, nagyon elégedett vagyok vele. A havi 4500 ft így is épp elég.

Az APEH-nek kell ezt fizetni, menj be hozzájuk, és adnak bejelentő lapot, vagy töltsd le netről. Az alapján kiküldik a 12 hónap csekkjeit!

2009. febr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!