Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hányan használtok ecetet a...

Hányan használtok ecetet a baba ruháinak öblítésére, erre lennék kíváncsi. És vélemények?

Figyelt kérdés
Most kezdem használni, már a konyhai felületek tisztitására ecetet használok, meg a padlóra is próbálgatom, csak jobb ha a kis kezével azon csattog, nem? Ugy értem jobb mint ha hipoznák? Van vajon olyan hatékony? Várnák véleményeket, tapasztalatokat, ötleteket.
2011. febr. 3. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Már én is gondolkoztam rajta, hogy azt fogom használni. De barátnőmékhez pont jött egy mosógépszerelő, aki nagyon nem ajánlotta, ugyanis tönkreteszi a gumi alkatrészeket a mosógépben. Szétmarja. :(

Tudom, hogy sokan használják, de én így inkább maradok az öblítőnél.

2011. febr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ecettel öblítek. Én úgy vagyok vele, hogy inkább a mosógépben lévő dolgok menjenek tönkre, minthogy a fiam esetleg ekcémás legyen. Nagyon szép bőre van, mindig megdícséri a dokinéni. Lehet, hogy ha öblítővel mosnék, akkor is ilyen lenne, de inkább nem kokáztatok.

Nekem volt ekcémához hasonló bőrbetegségem gyermekkoromban, és nagyon rosszul viseltem.

2011. febr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már jóideje nem használok öblítőt és tök meglepő, de nélküle sem rossz a ruhák tapintása, esetleg a törölközőket érzem picit durvábbnak, de így meg megspórolom a bőrradírt :) Sőt, most mát tökre irritál, amikor valamiből dől az öblítő illata és túl puha, olyan mesterkéltnek tűnik már :)

Mostanában már szoktam ecetet használni, 0,5 dl-t felhígítok ugyanannyi vízzel és azt öntöm az öblítőrekeszbe, így nem hiszem, hogy baj lenne.

Egyáltalán nincs ecetszaga a ruháknak, kicsit puhábbak lettek és a színes ruhák pedig szép élénk színűek.

2011. febr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első babámnál használtam ecetet öblítő helyett (egy mosáshoz egy pici löttyintést), mert érzékeny volt a bőre. Kb 1 éves koráig használtam.

Vízkőoldásra is ecetezek (vízforraló, mosogató, mikró, kávéfőző). Felmosni viszont CIF felmosófolyadékkal szoktam.

Amúgy lehet kapni ecetes tisztítószereket is.

Hipót soha nem használok. Domestost használok, de csak vécé- és fürdőkád tisztításhoz.

2011. febr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mennyivel jobb az ecet mint a semmi az öblítéshez? Vagyis a tiszta víznél? Miben érződik a különbség?

Ecettel ha felmosok nem jobb mint az ecetes tisztítószer?

Nagyon nagy dilemméba vagyok ezzel az ecet dologgal :)

Egy biztos, ecetes vízzel mosom le a munkalapot a konyhában és gyönyörűen ragyog tőle. Ez tény :)

2011. febr. 4. 10:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Ecet annyiból jobb öblítésre, mint a sima víz, mert kihozza az összes maradék mosóport a ruhából.Ezen kívül fertőtlenít és tisztít.

Ecetes tisztítószerek nem annyira büdösek, mint az igazi ecet. Ha én itthon ecettel mosnék fel, a férjem elköltözne még aznap, mert nagyon utálja a szagát.

Így is, ha ecettel takarítok, azt még reggel csinálom,kb egész nap szellőztetek, hogy ő este nem érezze.

2011. febr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!