Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötelezhetnek vizsgára, amíg...

Kötelezhetnek vizsgára, amíg Gyeden, Gyesen vagyok?

Figyelt kérdés

Kaptam egy levelet a munkahelyemtől, hogy júni végéig le kell tennem egy vizsgát, és ha év végéig sem történik meg, akkor megszűnik a jogviszonyom.

Most volt 1 éves a babám.


2011. jan. 22. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Kérdezz meg egy munkajogászt. De szerintem megtehetik, hiszen ha visszamennél dolgozni -márpedig azt ugye bármikor megteheted- nem lenne meg a megfelelő végzettséged a munkádhoz.
2011. jan. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem, és nem is szüntethetik meg a munkaviszonyod. Valószínű formalevelet kaptál, hívd fel őket, és kérdezz rá, hogy mégis hogy tervezik, hogy a felmondási védelem alatt megszüntetik a munkaviszonyodat. Ugyanis erre semmilyen lehetőségük nincsen.
2011. jan. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Az első válasz butaság.

A törvény a te esetedre (felteszem nem határozott idejű a szerződésed) az egyetlen lehetőség (a közös megegyezésen kívül) a rendkívüli felmondás. Annak meg törvényben meghatározott okai lehetnek, ebbe meg nem tartozik bele a vizsgakötelezettség elmulasztása.

Akkor kötelezhetnek, ha visszamégy dolgozni, addig nem. Ha emiatt megszünteti a munkaviszonyodat egyszerűen törvénysértést követ el.

2011. jan. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

lső mondat egy részét véletlenül kitöröltem, így nincs sok értelme, bocsi. SZóval így akartam írni:


A törvény a te esetedre (felteszem nem határozott idejű a szerződésed) az egyetlen lehetőségként (a közös megegyezésen kívül) a rendkívüli felmondást tartalmazza a munkaviszony megszüntetésére.

2011. jan. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet hülye kérdés, de nem tudod egyszerűen megcsinálni, ha csak nem rendőr vagy és fizikai felmérésről van szó addig még van fél év, nincs olyasmi amit ne tudnál megtanulni ha csak napi fél órát szánsz rá.
2011. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem írtam hülyeséget. Miért ne mondhatna fel a munkáltató, ha nem megfelelő a képesítése? Ha nem teszi le a vizsgát, akkor nem felel meg a munkaköri követelményeknek-tehát miért állna védelem alatt? Simán el lehetne küldeni rendkívüli felmondással is.
2011. jan. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

De igen, hülyeséget írtál.

Azért nem szüntetheti meg, mert passzív állományban, fizetés nélküli szabadságon van, és nem mellesleg a felmondási védelem a törvényben így szól:


A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:


e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve - a fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermek hároméves koráig terjedő, időszakában.


Ez kizárja a rendes felmondást.


Rendkívülivel meg azért nem szüntetheti meg, mert mint írtam: annak törvényben meghatározott okának kell lennie, az meg így szól:

96. § (1) A munkáltató, illetve a munkavállaló a munkaviszonyt rendkívüli felmondással megszüntetheti, ha a másik fél


a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Ettől érvényesen eltérni nem lehet.


A lényeges kötelezettség lehet a vizsga, de csak akkor, ha aktív állományban vagy, dolgozol, és úgy nem teljesíted! A munkátató kötelezhet arra is, hogy MIUTÁN megszüntetted a fizetés nélküli szabadságodat, MIUTÁN ténylegesen munkába álltál, akkor x. időn belül teljesítsd ezt a kötelezettséget, DE ADDIG NEM!

Plusz még valami: fizetés nélküli szabadság alatti passzív állományban nem kötelezhet a munkavégzéshez kapcsolódó tevékenységekre.

2011. jan. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Nagyon szépen köszönöm! Valami ilyesmire gondoltam én is, csak tudnám mi a francért küldenek ilyen leveleket, miért nem nézik, hogy gyerekkel vagyok itthon és nem dolgozok...

2011. jan. 22. 13:40
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

Kötelez - nem kötelez ?

Ez jó kérdés. Az, hogy nem rúghat ki, még nem jelenti azt, hogy alkalmaznia is kell.

Kifizeti a szabidat és mehetsz Isten hírével

Nem hiszem, hogy olyan nagy vizsgáról van szó, hogy ne lehesenn valami kompromisszumot kötni, pl. hogy levizsgázol mielőtt visszaállsz dolgozni.

Szerintem jobb jóba lenni az embernek a munkahelyével, mint állandóan a törvény szövegát silabizálni. Hiszen ha az ember lányát ki akarják rúgni, fognak rá kiskaput találni.

2011. jan. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is lehet oka a rendkívüli felmondásnak, hiszen elég egyébként ehhez, hogy azt állítja a főnök lehülyézte az alkalmazott.

A nem megfelelő képesítés pedig jelentheti a jogviszony megszüntetését, na persze nem most hanem ha visszamenne dolgozni. Mondjuk lehet, hogy a kérdező eleve vissza sem akar menni. De ha igen, akkor ez sem megnyugtató dolog, hogy nincs hova visszamenni.

Én elgondolkodnék, hogy letegyem azt a vizsgát. Mert babával új munkahelyet keresni.

2011. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!