Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsoportos óvodásnak hány...

Nagycsoportos óvodásnak hány nm-t kell az óvódában biztosítani a törvény szerint?

Figyelt kérdés
Nagyfiam 4 hónappal az iskolába menetele előtt átköltöztették csoportjával /21 fő+óvónő/ egy kb 20nm es szobába. OLyan törvényt találtam, hogy iskoláskorukban nem lehet kevesebb mint 2nm/fő. És az óvodásoknak, akik ott is alszanak? Mennyi a minimum?
2009. febr. 2. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt találtam, bizony nem megnyugtató:ekkora terem kell

Kedves Maris! A kisfiam egy régi, vidéki oviba jár és most bezsufolják majd őket egy kis szobába, amiben már most nem férnek el altatáskor a gyerekek. Azt szeretném megtudni, mennyi az egy főre eső minimum négyzetméter az ovodákban, már ha egyáltalán van szabályozva. A régi termüket egy nagycsoport kapta meg, mondván, nekik még elég lesz a kisszoba is, ugyis csak minicsoport. Van valami ötlete, hol lehet ezt megtudni? Üdvözlettel Kriszta


221. kérdés:

bkrisztika

2005-06-14 20:25:47


Kedves Kriszta !


Sajnos, még ha lenne is törvény, az adott helyzethez kell igazítani. Azt mindenki tudja, hogy a gyerekeknek tér és levegő kell, mozgási lehetőség, nyugodt délutáni alvás.

Az Önök óvodájában így tudták megoldani, hogy ne kelljen gyereket elküldeni.

Ha meg tudja oldani, vigye haza ebéd után a kisfiát, hirtelen jobb megoldást nem tudok.

Elnézést a késedelmes válaszért. Lehet, hogy azóta megoldódott a helyzet.

Üdvözlettel T. Maris

Én is óvónő vagyok. Tudom, hogy nagyon áldatlan helyzetek vannak az óvodákban. Sajnos ez a mostani rendszer nem a gyerek érdekeit nézi, hanem azt, hogy hol tudnak rajzuk a legtöbbet spórolni.

2009. febr. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez érthető, azonban a régi szobájuk üresen áll... Tehát hely lenne bőven...
2009. febr. 2. 08:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor pedig csakis az óvodában tudsz megoldást keresni. (szülői ért., SzMK,), esetleg beszéljétek meg a többi szülővel a dolgot és együtt próbáljatok az óvoda vezetőjével, fenntartójával beszélni. Szerintem se ésszerű ennyi gyereket bezsúfolni ekkora helyre, főleg, ha a másik üres.. A gyereket is nagyobb stressz éri, nincs elég helyük sem a normális játékhoz, sem a pihenéshez.Egyáltalán, hogy fér el ennyi ágy ekkora helyen délután?
2009. febr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nevetni fogsz. ezeréves matracokat tesznek le a földre, azon altatjak el majd oket...


arrol, hogy mikent fernek el, az ovonok sem tudtak mit mondani..

2009. febr. 2. 09:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Borzalom! Ugyan hol van ez? Matracon szerintem nem is lehet altatni!
2009. febr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, arra megy ki a játék, hogy minél többen vigyék haza délben a gyereket.. Én biztosan így tennék a helyedben. Délután már nincsenek foglalkozások, aludni meg normális körülmények között tudna otthon.. Nem hiszem, hogy bármiről is lemaradna. Óvónő létemre én is hazavittem a gyerekeimet, persze könnyen tettem, mert itthon vagyok..
2009. febr. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egy szolnokhoz közeli nagyközségben. Azt hiszem ma beszélek az óvodavezetővel délután, aztán megyek a jegyzőhöz.
2009. febr. 2. 10:29
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig számunkra megoldhatatlan , hogy délben hazahozzuk, hiszen mindketten 8 tól délután 4 ig dolgozunk...
2009. febr. 2. 11:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg beszélni az "illetékesekkel". Mégiscsak nem normális dolog, hogy a legnagyobbakat teszik be egy ilyen pici helységbe! Ha dolgoztok, akkor sajnos tényleg lehetetlen megoldani... Csak azóta, hogy olvastam a helyzetetekről azon gondolkodom, hogy hol fér el ekkora szobában 21 gyerek+ az óvónők és persze a bútorok... Kíváncsi vagyok, mit sikerül intézned. Ha lesz kedved, írd meg! Zs.
2009. febr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!