Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rendkívüli munkára és éjszakai...

Rendkívüli munkára és éjszakai munkára (a huszonkét órától hat óráig végzett munka) nem vehető igénybe a) a nő terhessége megállapításától a gyermeke egyéves koráig?

Figyelt kérdés
Ez azt jelenti, hogy nem kötelezhetnek a túlórára?Mert a munkahelyemen 8 órában dolgozunk (6tól fél 3ig) általában de a több termelés miatt gyakran kell majd 12 órázni ,de én nem tudok mert mennem kel haza a kisfiamhoz mert nincs aki vigyázzon rá tovább... Valaki eltudná magyarázni mit jelent a rendkívüli munkavégzés?Előre is köszönöm !
2011. jan. 13. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Rendkívüli munkavégzést csak különösen indokolt esetben lehet elrendelni, és ez nem veszélyeztetheti a munkavállaló testi épségét, egészségét, nem jelenthet személyi, családi és egyéb körülményeire nézve aránytalan terhet. Kollektív szerződés, vagy a dolgozó kérése esetén írásban kell elrendelni.



[link]



de itt találtam valamit

2011. jan. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

4.4 A rendkívüli munkavégzés szabályai


A munkáltató rendkívüli munkavégzést csak különösen indokolt esetben rendelhet el, amit külön utasítással kell elrendelnie. Munkaszüneti napokon rendkívüli munkavégzés csak az alábbi esetekben rendelhető el:


* rendes munkaidőben e napon is foglalkoztatható munkavállaló számára

* baleset, elemi csapás vagy súlyos kár, illetve életet, egészséget, testi épség et fenyegető közvetlen és súlyos veszély megelőzése/elhárítása érdekébe.


A rendkívüli munkavégzés nem veszélyeztetheti a munkavállaló testi épségét, egészségét és nem jelenthet aránytalan terhet. (személyi, családi stb. körülményekre tekintettel). A munkavállaló számára naptári évenként legfeljebb 200 (kollektív szerződés esetén maximum 300) óra rendelhető el. Rendkívüli munkára nem vehető igénybe:


* nő a terhessége megállapításától a gyermek 1 éves koráig

* gyermekét egyedül nevelő férfi a gyermek egyéves koráig

* az a munkavállaló, akinek foglalkoztatására meghatározott egészségkárosító kockázatok között kerül sor


A munkáltató és a munkavállaló legfeljebb 1 éves határozott időre írásban megállapodhat 200 óránál több, de maximum 300 órás rendkívüli munkavégzés elrendelésének lehetőségéről. A megállapodás 10 főnél kevesebb munkavállalót foglalkoztató munkáltatónál 1 fővel, 10 főnél több munkavállalót foglalkoztató munkáltató a munkavállalók 10%val köthető. A megállapodás megkötése előtt a munkáltatónak be kell jelentenie a munkavállalóval azonos munkakörbe munkaerőigényét az állami foglalkoztatási szervnél. (A megállapodás csak akkor köthető meg, ha a keresés eredménytelen volt.) A megállapodás csak akkor köthető meg, ha a munkavállaló magas szintű vagy kivételes ismeretekkel rendelkezik, amik a munkáltatónak nélkülözhetetlenek.



első vagyok illetve még itt [link]

2011. jan. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat de ezeket már én is elolvastam és az a gond hogy nem értem.Most lehet hogy hülyének néztek de kérlek a saját szavaitokkal válaszoljatok , hogy kötelezhetnek terhesen arra hogy túlórázzak?Előre is köszi
2011. jan. 13. 20:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Huu hát én is csak ennyit tudok, meg amit kereskedelemből tanultunk róla:(

De én is csak ennyit tudok...

2011. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem nem kötelezhetnek. De sajnos nem tudom,neharagudj:(
2011. jan. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pék vagyok 3 műszakos munkarenddel egy hipermarketben. A terhesség megállapításától sem túlórát, sem pedig rendkívüli munkát nem rendelhetnek el. A vizsgálatokra kötelesek elengedni, persze igazolás ellenében, ezeket az órákat nem dolgoztathatják le. Éjszakai műszakban 16. Hétig oszthatnak be, szigorúan maximum 8 órában.
2011. jan. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt így már végre értem :-)
2011. jan. 13. 20:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!