Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor összeházasodtunk,...

Amikor összeházasodtunk, megkérdezték, hogy mi legyen a gyermekeink vezetékneve, mi automatikusan a férjem vez. nevét diktáltuk be. Azóta átgondoltuk, másképp szeretnénk. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A férjem + az én vez.nevem lenne a gyerek neve. Érthetőbben: Férjem pl.: Szabó, én Kiss, a gyerek neve: Szabó-Kiss lenne. Hol és mikor kell ezt bejelenteni, hogy változtatni szeretnénk. Lehetséges még vált.?
2008. jan. 23. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
keresd meg a neten a helyi önkormányzat tel számát és hívd fel és kérj egy anyakövvezetőt,és kérdezd meg tőle. szerintem van rá lehetőség,de ott biztosan tudják.
2008. jan. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

H lehet-e nem tudom,tőlünk nem is kérdezték meg, hogy mi legyen a gyermekeink neve.Annyit kérdeztek,h hogyan szeretnénk viselni a nevünket ezután.Bár humorosan megjegyeztem a kedvesemnek,h igazán felvehetné a nevemet,mert milyen jól mutatna,ha menden hivatalos papíron ott virítana a leánykori neve:)

Amúgy szerintem hívd fel az anyakönyvvezetőket,és ők majd megmondják,h mit tegyél,vagy egyáltalán lehet-e.Mindenesetre én nem keseríteném a gyermekem életét még azzal is,h adok neki két vezetéknevet.Mi lesz szegénnyel,ha férjhez megy?Nem fogja tudni hivatalos papírok rublikáiba beleírni a nevét.Jól gondold meg!

2008. jan. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ha lány lesz, legfeljebb megtartja a lánykori nevét, ahogy én is tettem.

egyébként azért akarunk változtatni, mert a keresztnevéhez nem passzolna a férjem vez.neve, de ha közbe toldjuk az én vez.nevemet, akkor tök jól hangzik.

2008. jan. 23. 20:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jól hangzik az,hogy Szabó-Kiss....

Biztos van lehetőség rá.Ezt majd akkor kell elintézni,mikor meglesz a pici.Szerintem az anyakönyvezetőnél:Remélem segítettem!puszi

2008. jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi, de valójában nem az a nevünk, hoyg Szabó meg Kiss, ezt csak azért írtam, hogy ne fedjem fel magunkat, ennél sokkal kevésbé hétköznapi nevünk van, amiből rögtön kiderül, hoyg kikről van szó.
2008. jan. 23. 20:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Jah,akkor bocsika!Nekem akkor is szimpatikus az ötlet,hogy a közös gyermeketetek mindkettőtök nevét viselni fogja!
2008. jan. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!