Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A november-decemberben "tombol...

A november-decemberben "tomboló" hányásos, hasmenéses vírust el lehet ennyiszer kapni egymás után, vagy ez valami más lehet?

Figyelt kérdés
Most kivételesen nem a kisgyerekemről, hanem rólam, az anyukájáról van szó, de azért írok ebbe a rovatba, mert tipikus bölcsis vírusról van szó. November végén a bölcsiben jelentkezett a vírus, és én is elkaptam a kisfiamon keresztül. Akkor 2 napig nagyon intenzíven estem át rajta (hadd ne részletezzem). Azóta viszont már 3. alkalommal fordul elő velem, hogy ugyanazokat a tüneteket tapasztalom, 1-1 napig ugyanúgy rosszul vagyok, csak jóval enyhébben, de nem tudok dolgozni menni. Vagyis: fejfájás, hányinger, hasmenés, rossz közérzet. 1-1 nap alatt mindig túl vagyok rajta, ezért dokinál nem voltam. De visszajött már 3x. Hallottatok már ilyet, hogy többször is előjöhet a vírus egymás után? Minden ismerősömnek csak 1x volt. Sajnos a dokim az a típus, aki csak küldözget ide-oda, ezért nem is voltam még nála. Szóval: tapasztaltatok ilyet, akár a gyerekeiteknél, akár magatoknál, hogy újra visszajött a vírus, csak enyhébben?
2011. jan. 10. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, igen. Ne olyan gyógyszert szedj rá, ami megállítja a hasmenést, hanem pl Smecta-t, meg mellé Normaflore-t, hogy rendbejöjjön a bélflórád. Ha székletfogót szedsz, a szervezetedben bent maradhtanak a batériumok, vagy vírusok. Nekünk akkor ajánlotta az orvos ezeket, amikor a gyerekem szalmonellás volt.
2011. jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

A Smecta vény nélkül kapható?

A Normafloret ismerem, jónak tartom, de eddig most még csak Probiotikummal próbálkoztam.

2011. jan. 10. 12:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, vény nélküli. Italpor, bármibe bele lehet keverni. A kórházban is azt kapta a lányom. A Normaflore helyett jó a Probiotikum is.
2011. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem szednék székletfogót, mert mielőbb távozik a vírus a szervezetedből, annál gyorsabban átvészeled. Ha ben tartod, akkor csak azt éred el vele, hogy szaporodnak.


Egyébként igen lehet, mert ezek a vírusok többször is fertőzhetnek és legalább 2 ismert van a ROTA és a Calici, amiből csak a Rotát tudják kimutatni. Úgyhogy lehetett az első ROTA, a második Calici és a harmadik valami más. és ezek a vírusok általában egymás után támadnak. És sajnos egyetlen ellenszerük van a klór. Semmi nem pusztítja őket és bármilyen felületen elélnek jó darabig. És például a ROTA, ami kimutatható 28 napig távozik a széklettel.

Igazándiból az első után az egész lakást át kellett volna mosni hipóval, domestossal (ami ugye szinte lehetetlen-mert a ruhán kibír nem tudom hány órát 60 fokon, úgyhogy ágynemű, ruha mosás hipóval 90 fokon-áh képtelenség) illetve nagyon odafigyelni a kézmosásra. Mert széklettel terjed, kakilás után megfogod a csapot megnyitod és amikor elzárod ott is a vírus a kezeden.

Nincs jó védelem, hiszen a csapot, kilincset mégsem törölheted át domestossal (klórtartalmúval) minden alkalommal. Pláne idegen helyen. De vegyél kézfertőtlenítőt, ez tiszta alkohol, hátha az is segít valamit. És ha elmész idegen helyen vécére, akkor töröld át a kezed.

2011. jan. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes tájékoztatást!
2011. jan. 10. 16:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!