Ez tejallergia lehet?

Figyelt kérdés
Másfél éves, fél éve kezdtük bevezetni a tejtermékeket (joghurt, túró, habarás, stb), de konkrétan tejet nem iszik. Tejpépet is kap néha, múlthéten egymás után 3 napig kapott, majd rengeteg ekcémás folt lett rajta. Vittem irvoshoz, fölírt kenőcsöt, írt beutalót allergiavizsgálatra. Szépen elmúlt, arra gondoltam, lehet az új fürdető okozhatta amit pár hete használunk, de tegnap tejbegrízt evett, nem sokat, épp csak a vacsi tápszer előtt pár kanálall. Reggelre 4 piros pötty lett az arcán. ezek olyan pöttyek amiknek a közepén fehér kis begyűlés van, mint újszülöttkorban.
2011. jan. 9. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem az.nálunk is ez volt.
2011. jan. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha kiiktatod pár hétre a tejet, és teljesen elmúlik, ill nem jön elő újra, akkor lehet h az. Az a gond h ennyi idős korban az allergiavizsgálat sem ad megbízható eredményt. Ha eszik savanyított tejterméket, ill használsz habaráshoz tejet, és az nem bántotta eddig, akkor még kisebb a valószínűsége, h tejérzékeny, v allergiás. De mindenképp vidd el a vizsgálatra.
2011. jan. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg mellőzni a tejterméket kb 1 hétig és ha elmúlik akkor az lehet. De dokinak is mutasd meg azért, monnd el mit tapasztaltál.
2011. jan. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 2 hét múlva együnk vizsgálatra.
2011. jan. 9. 19:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!