Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 gyerek után mennyi a családi...

2 gyerek után mennyi a családi pótlék?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
13.300/gyerek, vagyis 26.600.-, ha családban nevelt egészséges gyermekekről van szó.
2010. dec. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi az infót!
2010. dec. 7. 12:18
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem 12.200 ft / 1 gyerek?
2010. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerekre 12.200.-, de neki kettő van és kettőnél gyermekenként 13.300.-, három vagy több gyereknél pedig gyerekenként 16.000.-
2010. dec. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok, ezt jó tudni :) :) (most született 2.babám, még nem kaptam rá családi pótlékot, ezért nem tudtam)


Köszi :)

2010. dec. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az összegek változnak: a gyerekek számával nőnek az összegek, akkor is több valamenniyvel, ha egyedülálló szülőként neveli valaki agyerekeket és akkor is, ha tartós beteg, vagy fogyatékos a gyermek.
2010. dec. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
13300/gyerek
2010. dec. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocs hogy kérdezek de ha több gyerek van, miért nagyobb a /főre jutó összeg ?
2010. dec. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolso valaszolo: ezt en sem ertem, komolyan nem.

Kulfoldon eltunk es ott epp forditva volt: az elso gyerekre volt a legmagasabb, minel tobb a gyermek, annal kevesebb a csaladi potlek arra hivatkozva, hogy a gyermekek szamanak novekedesevel a kiadasok egy fore juto osszege nem aranyosan novekszik, hanem egyre kevesebb. (Ami vegulis teljesen igaz, legalabbis nekunk ket gyermekunk van es osszessegeben a 2. gyermek kevesebb kiadassal jar, mint az elso, hiszen ruhat alig veszek ra, az elelmezesre koltott osszegunk gyakorlatilag alig nott, a rezsi alig lett tobb, jatekokat nem vettunk, ha 3-4 gyermek lenne, akkor az iskolaztatas meg kevesebbe kerulne a nagy csalados kedvezmenyek miatt, stb.)

Szoval en is erosen meglepodtem, amikor Magyarorszagra koltoztunk es kiderult, hogy itt minel tobb a gyerek, annal tobb a csp gyerekre juto osszege.

Nem rossz, persze hogy nem rossz, csak nem ertem miert.

2010. dec. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!