Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretném abbahagyni a fogamzá...

Szeretném abbahagyni a fogamzásgátló szedésért azért, hogy később könnyebb legyen! Jól teszem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a mai fog.gátlók nem sok hormont tartalmaznak, de annyi mindent hall az ember!Én közel 6 éve szedek tabit és ezalatt 2szer, 2 hónapra szünetet tartottam. Viszont alig vártuk, hogy ne kelljen gumizni! De kb 2-3 év múlva már bizti szeretnénk gyereket, és szeretném ha addigra szépen rendeződne a természetes ciklusom.Szerintetek?

24/L


2010. nov. 27. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Elég a baba tervezése előtt kb. 1 évvel érdemes leállni. Teherbe esni lehet fogitabi abbahagyása után 1 hónappal is, de a rossz dolgok sajnos a részletekben rejlenek. Nagyjából 1 év kell , amíg kiürül a hormon a szervezetből.

2010. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na, az elejét jól körbefogalmaztam :-) Tehát érdemes a baba tervezése előtt 1 évvel abbahagyni a szedést.
2010. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En Nuvaring huvelygyurut hasznaltam akkor, amikor mar sejteni lehetett, hogy 1-2-3 even belul gyermeket vallalunk, viszont meg nem volt kontkretan tervben. Ez is hormonalis, viszont nem terheli le ugy a szervezetet, mint a fogamzasgatlo tabletta. A dokim szerint. Es szinten o mondta, hogy eleg egy honapot varni es probalkozhatunk is.
2010. nov. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha egészséges vagy, a tabi abbahagyása után jó eséllyel azonnal visszaáll a természetes ciklusod. Én 20 évig szedtem tabit, szünet nélkül, és nem kellett hónapokat vaárnom, rögtön 28 napra jött meg, és azóta is úgy volt, amíg meg nem babásodtam. Kérd meg a dokidat, hogy magyarázza el hogy működik a tabletta, mielőtt olyanokra hallgatnál, akik nem értenek hozzá.

2010. nov. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!