Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik szeptember, októberben...

Akik szeptember, októberben kezdték a bölcsödét, hogy álltok? Sikerült beszoknia teljesen?

Figyelt kérdés
Nekem októberben kezdte kisfiam, de még mindig sírva megyünk. Lehet, hogy ez így lesz végig?!
2010. nov. 21. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Abszolut pozitív a véleményem a gondozónők hozzáállásáról. Nálunk simán és gördülékenyen ment a beszoktatás (20 hónapos a kislányom). Szívesen megy be a csoportba reggel, és örömmel ugrik a nyakamba délután. Talán egy kicsit vedd lazábbra, ne görcsölj, ne sírj, és akkor a fiad sem azt fogja érezni, hogy ez most valami rossz dolog..
2010. nov. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mi október 11-én voltunk először, 2 hetet járt, 2 hét betegség, aztán 1 hetet járt megint, de ekkor már hajlandó volt ott aludni, uzsonnázni. Keveset sirt. Mintha az a 2 hét itthonlét letisztitotta volna benne a történteket. Most megint beteg viszont. Sajnos mindent elkap egyelőre (19 hónapos), én meg tőle, igy nehézkes egy kicsit, de mivel vannak a nagyik, hogy ilyenkor vele legyenek, inkább nem siettetek semmit. Az nekem furcsa, hogy ennyi idő múlva is sirva megy, de pár hét sirás állitólag teljesen normális :( Meg mennyire sir, akkor is folytatja-e, ha bemegy, és elterelik a figyelmét? Mit mond, mit mesél?
2010. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Október 2. hetében kezdtük, két hétig semmi gond nem volt (nem alszik bent, ebéd után hazajön). Utána 4 nap sírással indult, de bent nem sírt csak nekem. Aztán egy hét semmi gond, majd 1,5 hét betegség. Most kezdett újra járni, jó kedvvel megy egyenlőre. Ő mit mond, miért nem szeretne menni? Bent is sír? Megtudják nyugtatni a gondozónők vagy egész nap nyűgösködik? Mikor hazaviszed akkor is panaszkodik?
2010. nov. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Bent 10 perc után megnyugszik, napközben sem sír.

Délután mindig úgy jön haza, hogy nagyon jó ott, sokat játszik. De reggel allig bírják leszedni rólam.

Nem sírtam és nem sírok elötte, mindig mosolyogva hagyom ott. Viszont itt azok is sírnak akik már régóta járnak, azért aggaszt, hogy végig ez lesz?!

2010. nov. 21. 14:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! 2. vagyok. Ha csak ennyit sir, és bent jól elvan, akkor ne aggódj!! Ez igy normális, és jó jel is, mivel kötődik hozzád, nehezen enged el.
2010. nov. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy türelem, szerintem nincs semmi komolyabb gond, egyszerűen csak próbálgatja, hogy milyen hatást ér el nálad. Szerintem magyarázd el neki, hogy mindenféle képen mennie kell, kár sírnia, mert nem ér el vele semmit, csak a többi gyereket és a gondozónéniket bántja meg vele, hiszen ők már annyira várják, hogy játszhassanak vele. Ne vegyél tudomást a sírásáról, szeretgesd meg, és köszönj el tőle. Nekem 4 nap sírás után az 5. napra megunta a jeleneteket.
2010. nov. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A gondozónők is azt mondják, ne aggódjak, mert 10 perc sem kell neki és játszik. Rendesen eszik, alszik, amikor megyünk érte akkor is annyira játszik, hogy észre sem veszi, hogy ott vagyunk. Mindig megbeszéljük, ki megy érte, mit csinálunk bölcsi után..Otthon mindig mesél, mit csinált egész nap.Csak ez reggeli sírás kiborít.

2010. nov. 23. 06:01
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Az elmúlt két hét úgy múlt el, hogy nevetve ment a gondozónőhöz!!! Itthon persze reggel még van egy kis nyafogás, hogy nem akar bölcsibe menni, de ott mintha kicserélték volna! Remélem nem kiabáltam el, és így marad!!!

2010. dec. 5. 06:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!