Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A rendszeres gyermekvédelmi...

A rendszeres gyermekvédelmi támogatás = a rendszeres gyermekvédelmi kedvezménnyel?

Figyelt kérdés
Van olyan támogatás, ami HAVI szinten járhat? Én eddig úgy tudtam, hogy 5800Ft jár havonta támogatásként, de ma azt mondták a hivatalba, hogy csak kétszer jár egy évben. Tudnátok segíteni?
2010. nov. 15. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen rászorultsági fok kell ehhez a támogatáshoz?bocsi off

Amúgy a rendszeres nem azt jelenti hogy havonta?

2010. nov. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van redszeres gyermekvéd.kedvezmény havonta, kiegészítő gyermekvéd. támogatás, rendkívüli gyermekvéd támogatás.

Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény. Az utolsó kettő alkalmanként. Írd be google-be, hogy 1997. évi XXXI. törvény (a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról). Itt olvashatsz részletesen róla.

2010. nov. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a harmadik sorban lévő rendszeres gyermekvéd. ..csak véletlenül került oda, mert be akartam másolni a törvényt, csak kicsit hosszú lett volna. Bocsi.
2010. nov. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Régebben volt rendszeres gyermekvédelmi támogatás, ami pénzbeni ellátás volt, de már nincs, pontosabban beépítették ebbe-abba, pl. a gyermekvédelmi kedvezménybe, ami ugye ingyenes étkezést jelent bölcsiben, oviban, iskolában, vagy ingyen tankönyvet, stb. Szóval a rendszeres gyermekvédelmi támogatás már tényleg nincs, csak azok kapják még esetleg, akik akkor szereztek jogosultságot, amikor még létezett, nekik továbbra is fizetik addig, amíg az eredeti feltételek szerint jogosultak rá, de értelem szerűen egyre kevesebben vannak, mert már több éve nincs ilyen.
2010. nov. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!