Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Napi étrend egy 14 hónapos...

Napi étrend egy 14 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Aggaszt, hogy nem gyarapszik a 14 hónapos lányom, nem tudom, hogy a ciciztetést kellene visszafognom hosszútávon vagy az étrenddel van gond.

Reggelire: 10 babakanál zabkása

Tízórai, gyümölcs és pár falat pékáru (ezután cici altatáshoz)

Ebéd: éppen amit főztem de abból is max 10 babakanál

Uzsi: fél üveg gyümölcspüré, ha kér pluszban cici

Vacsira, kenyér, sajt, szalámi és altatáshoz cici

Éjszaka többször felkel és azonnal a mellemet kéri.


Minden baba más, senki sem fogja tudni megmondani a tökéletes választ azt is tudom de érdekelne akik ciciztettek, hogy annak elhagyásával javult e a dolog vagy ne ebben keressem a “hibát”.

Még nagyrészt mászik de már totyog is ha úgy tartja kedve.


tegnap 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ezt elég kevésnek érzem, de lehet csak az enyém extrán nagy étkű.

mai menü ez volt:

reggeli: rántotta fél tojásból, fél virsli, negyed szelet kenyér, paradicsom, uborka, tea

tízórai: egy zabkeksz két gerezd alma, egy gerezd körte

ebéd: kb egy deci zöldségleves, háromnegyed osztott babatányérnyi rizses hús, fél savanyú uborka

uzsonna:fél pohár natúr joghurt fél banánnal, fél marék áfonyával összeturmixolva

vacsi majd grillcsirkés tortilla lesz, abból egy fél háromnegyedét eszi meg

alváshoz 1.5 deci tej

éjszakát végig alussza, nem kel enni


holnap a reggeli zabkása lesz fahéjas párolt körtével, ebből olyan 200gr-ot szokott megenni

tízórai: körte, alma, szőlő, barack( összesen kb 1-1.5 gyümölcsnyi mennyiség)

ebéd:bolognai spagetti, ezt imádja, 200gr simán lecsúszik neki

uzsonna:fél szelet házi lekváros-vajas kenyér

vacsi:bolognai második felvonás, ha az van más nem is kell, ilyenkor is

beküld 150gr-ot

alváshoz 1.5 deci tej

tegnap 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem eszik meg kb semmit, semmi paradicsomosat nem szeret, a zöldségek sem csúsznak.
tegnap 18:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Elősztori: Nálunk az étkezés kiváltással van gond, ő még tápszeres és abból eszik rengeteget. 6x eszik amúgy. Az elmúlt 1 hétben 2-3 étkezés van neki kiváltva. Nálunk sem evett, fogzik is, ilyenkor nagyon sok minden nem csúszik.

Lényeg: ami segített, hogy ő maga eszik. Nem adom a szájába, max ha a mi ételünkből kér, hanem ő eteti saját magát. Kis 3 osztásos szilikon tányér, legalább 2 de inkább 3 féle étel pl: tízórai/uzsi: joghurt-gyümölcs-pogácsa, kenyér-kolbász-uborka, vacsira általában amit főzök azt kap. Reggeli ebéd és elalvás előtti étkezés az még tápszer. Nagyon megy a valamilyen kencés kenyér, ha ő maga kanalazhat, ha a villára ő tűzheti fel a falatokat, illetve a tasakos püré.

Amúgy amit eszik az szerintem sem sok, de ha hízik rendesen, akkor nincsen baj. Hízik hónapról hónapra? Nem baj, ha nem sokat csak hízzon.

Illetve valószínűleg mivel este kel ott eszik igazán, így nappal csak csipeget. Ezt valahogyan meg kellene fordítani. Van amit szívesen eszik és nagy mennyiségeket is?

tegnap 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hízni hízik, jelenleg is 12,5 kg körül van bár most beteg, szóval várhatóan fogyni fog. (1 éves státuszon volt 11,7 kg.)

Szereti a csirkehúst de azzal meg nem megyünk messzire. A pékárut is de azt meg nem szívesen adok neki minden nap, ráadásul amit egyszer jóízűen megeszik és megcsinálom újra a közeljövőben utána már nem kell neki…

Ma hogy beteg volt megevett reggelire pár kanál banános zabkását meg egy kis babacsintát szőlővel, délelőtt egy fél pizzas csigát meg ugye cici, ebédre csirkemellet kb 2 falat krumplival és azóta kb semmit. Vacsira a maradék pizzas csigát beleimádkoztam de kb ennyi…

Tényleg sok a cici de úgy vagyok vele amíg van hízás nem gond ez csak kiváncsi lennék hogy ennyire “szarevő” gyerekem van vagy egyelőre a mellem a favorit. 😅

tegnap 20:22
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy most nem hízott egy hónap alatt, előtte hízta meg azt amit már leírtam.
tegnap 20:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Amig szopizott, az enyem se nagyon evett. Bar en nem pont emiatt szoktattam le, hanem az ejszakai kinlodas miatt (konkretan 20-30 percenkent kerte meg 13 honaposan is), de megoldodott mindketto.

Csak azert maga a leszoktatas nem volt egyszeru, viszont utana gyonyoruen ataludta az ejszakat es vegre hajlando is volt enni.


En nem mondom, hogy szoktasd le,mert ez mindenkinek a sajat dontese, csak persze ha sokat szopizik, nem biztos, hogy annyira sokat is fog enni.

tegnap 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az tünt fel elsôre hogy kicsit talán sok még neki ennyiszer enni, nem?

Viszont súlyban meg tök jól van úgy gondolom.

Ha picit széthúznád az evéseket, akkor nem lenne éhesebb. Ugyan nekem tápszeresek a gyerekek, de nagyjából így evett a fiam ennyi időse és most a közel 1 éves kislányom is

Ébredésnél (kb.7-7.30) tápszer (200-250ml)

Reggeli/tízórai 9.30-10.00

(Egy egész joghurt gyümivel, vagy 2-3 babacsinta, vagy egy kb fél zsömle sajttal, felvágottal, vagy pl 1 egész banán+1 egész körte)

Ebéd 13-14 között

(Amit mi eszünk, de mennyiségben. Minimum 1 fél üvegnyi babakajával egyensúlyban+ha nagyon nem csúszott akkor tápszer kiegészítésnek, de ennyi idősen már nem nagyon kellett)

Uzsi/vacsora

(Magas hustartalmu virsli (akár 2 db is) kis kenyérrel, vagy gyümölcsök vegyesen, vagy ebéd maradék, vagy pékáru felvágottal, bundáskenyér, ilyesmik.) ilyenkor nekem a legéhesebb a kicsi.

Ezután ha a tesó eszik még csipeget belőle fürdésig a kicsi is (ez a fiamnàl is volt, csak ő tőlünk kunyeràlt😃) de ez már csak szórakozás neki.

Elalvás előtt nekem is iszik még egy adag tápszert (kb 250ml) aztán alszik reggelig.

Pedig nem nagysúlyú baba, mert 9 kg kereken, de kiegyensúlyozott, minden nap van széklete (több is néha). Szerintem/én úgy látom ő eleget eszik. Bocsi, hogy több példát írtam, csak gondoltam íg könnyebb viszonyítani.


Ha ennél jobban sűriteném az evéseket, ő sem lenne annyira éhes. Én egyrészt ezzel próbálkoznék a helyedben.+ Nyilván kell kinalnod cicivel, azt értem ha keveset eszik. De valahogy napközben én azt megpróbálnám fokozatosan elhagyni, vagy legalabb 1-1 érkezésnél néha, mert így folyamatosan tele van szerintem a gyomra. Ez nagyon nehez, én is annyi nehézségbe ütköztem, szóval bár most pont jó mindkettővel, de tudom nem egyszerű. Szerintem

Majdnem mindenki keveredik nehézségekbe. Drukkolok nektek!

tegnap 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!