Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az ilyen szülőkről?

Mit gondoltok az ilyen szülőkről?

Figyelt kérdés

A párom rokonságában van egy házaspár, akiknek a 10 éves kislánya még mindig cumizik. Napközben már nem igényli, de az elalváshoz kell neki.

Az anyuka elmondása szerint már mindent kipróbáltak, hogy leszokjon róla. Mivel szép szóval nem ment, volt, hogy elvették tőle és kerek perec megmondták, hogy nincs több cumi. Ennek viszont csak sírás, alkudozás lett a vége és beadták a derekukat.

Egyébként egy értelmes, szépen fejlődő kislányról van szó. Nem hiszem azt sem, hogy valami nagy lelki gondja lenne, bár kívülállóként nem láthatok bele teljesen a család életébe.

A szülőket viszont egyáltalán nem tudom megérteni, hogy miért hagyták idáig fajulni az egészet. Ráadásul úgy érzem, különösebben nem érdekli őket a dolog, egyszerűen ráhagyják a gyerekre dolgot. Szegény kislánynak pedig már látszik a fogain, hogy nem tesz jót neki. Ráadásul ebben a korban ez már egyáltalán nem helyén való.

Szerintetek le fog szokni magától? Egyáltalán mi lehet ennek az oka?



tegnap 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Az az oka, hogy jobban figyelnek a gyerek igényeire, mint arra, ki mit gondol róluk. Jobb lett volna egyáltalán nem adni neki cumit, de ha már így alakult, akkor vagy leteszi vagy nem. Van olyan ismerősöm, aki 20-on évesen még szopta az ujját éjjel. Ezen a fura szokásán kívül teljesen átlagos életet él.
tegnap 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
A szülőkről semmit nem gondolok, főleg ennyi alapján nem. A rossz szokásról is csak annyit, hogy örülök, hogy nem az én gyerekem van ilyen helyzetben, mert nem tudom, hogy adott helyzetben jobban tudnám-e kezelni a problémát.
tegnap 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Ismerek olyan embert, akit hétéves korában bilin ülve láttam, miközben cumisüvegből itta a kakaós tejet. Teljesen normális felnőtt lett belőle. Mellesleg az anyja óvónéni.
tegnap 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Tőlem elvették a cumit és cserébe még általánosban is szoptam az ujjam. Órákon is...
tegnap 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem igenis ciki hogy ennyi idősen még cumizik, el kell venni tőle és kész, semmi baja nem lesz a lelkivilágának

Múltkor a patikában álltam sorban ahol egy elég nagylány is a nagymamáját kérte hogy vegyen neki cumit is, még a patikus is elszörnyülködött rajta…

tegnap 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%

Nem tudom az 5-öst miért pontoztátok le, pedig igaza van.

10 évesen már neki magának kéne éreznie, hogy ez ciki. Ha nem érzi, ott lehet, hogy komoly gondok vannak.

tegnap 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Minden rendben a kislánnyal? Úgy értem, nincs vmi fejlődési problémája? Mert még ha a szülő túl engedékeny is, egy ekkora gyereknél ez nem normális.
tegnap 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%

Az én fiam már óvodába se cumizott.

Igaza van az 5-ös illetve 6-osnak is

Rohadt gáz és röhejes hogy 10 éves és még cumizik, na de az ilyen szülőről is megvan a véleményem aki hagyja neki, ráadásul veszi neki a cumit!!!

Ki kell dobni a cumit!

Az iskolába ha tudnák az osztálytársai ő rajta röhögne mindenki és jogosan.

tegnap 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

A lánynak is kellene már érezni hogy mennyire nincs rendben amit csinál.

Én óvodásként még az ujjam szoptam, anyám bekente rendszeresen valami keserű ecsetelővel az összes ujjam, és le is szoktam, jaaaa és lelkibeteg se lettem, milyen érdekes, igaz?!

Gondolom a szülők is cumiznak még mindig, meg azok a válaszadók is akik szerint ez rendben van

Egy 10 éves lány már lassan menstruál, aztán a cumi még mindig a szájában, hát gratulálok!

tegnap 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%
Leszarom mások életét
ma 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!