Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tanítsam meg az 1 éves...

Hogyan tanítsam meg az 1 éves kisfiamat inni?

Figyelt kérdés
6 hónapja próbálom. Szívószálas, több fajta tanuló pohár, 360 fokos, rendes pohár. 1 van amiből 1-2korty lemegy de attól is fulladozik és inkább csak rágja. Vagy kiköpi a vizet. De lehet az tea gyümölcslé mindennel ez a helyzet. Már annyira tanácstalan vagyok

tegnap 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Én a fiamnak 6 hónaposan adtam először vizet rendes pohárba. Eleinte csak épp egy-két kortyot tettem, hogy ne menjen egyszerre túl sok a szájába, majd fokozatodan növeltem a mennyiséget.

Nálunk amúgy az segített, ha látta, hogy mi is iszunk.


Cumisüveget elfogadja? Mert ha igen, lehetne, hogy folyamatosan egyre nagyobb lyuku üvegben adod neki.


Kitrtást, előbb-utóbb megtanulja :)

tegnap 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na a nagyobikkal pont ezt rontottam el. Ugyanígy felvásároltam az összes itatópoharat, meg próbálkoztam vizen kívül mindennel is...

Eredmény: még 3 évesen se tudott inni. 4 évesen ment oviba, még akkor is 10-ből 10-szer leitta magát.

Na a testvérével nem csináltam ezt a cirkuszt. Vettem üveg kávés poharat, meg nagyon hasonló műanyag kispoharat. Az üvegből én próbáltam itatni, a műanyaggal ő gyakorolt és letojtam, hogy hogy haladunk. Ha egy korty, egy korty, de megtanulta a mozdulatot. Cumisüvegből nem adtam tápszeren kívül mást.

Mennyiséget egyébként akkor kell innia, ha már minden étkezés nem pürés, hanem szilárd

tegnap 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ra fog erezni. En is agyon paraztam ezen magam, 1 evesen se ivott semmibol, csak cumisuvegbol :D

Aztan olyan 14-15 honapos koratol kezdve iszik poharbol meg minden masbol. Egyszer csak nem utasitotta el, hanem elfogadta, nala igy ment. De addig fejre is allhattam, poharat pl rendszeresen kiverte a kezembol 😅


Ez az, amin aztan tenyleg felesleges parazni, semmit nem jelent. Utolag mar en is okos vagyok persze😂😂

360-as poharbol amugy eddig nem tanult meg inni (1,5 eves). Illetve tudja hogy kell, de 2 “szivas” utan eldobja, utalja.

Van ilyen is 🤷‍♀️

Egyebkent en is probaltam es szerintem is bena.

tegnap 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!