Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire vagytok elfogult szülők?

Mennyire vagytok elfogult szülők?

Figyelt kérdés

Mindig idegesítőnek találtam amikor a szülők a gyerekeikkel dicsekednek, és az utóbbi időben észrevettem hogy én is ilyen lettem. Többször azon kapom magam, hogy a kollégáimnak vagy ismerősöknek ecsetelem milyen ügyes, okos a kisfiam. Amúgy nem én hozom fel a gyerektémát, az nem szokásom, de ha felmerül, akkor biztos hogy áradozom róla. Valószínű most én vagyok az a idegesítő szülő. 😄

Ti mennyire vagytok ilyenek?


tegnap 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Én sose tartottam az ilyeneket idegesítőnek, és én is ilyen vagyok. Nem a tipikus bezzeganyu, de igenis szeretek a gyerekemrol beszélni, urambocsa' aradozni, mert ő a legdrágább kincsem. Van más témám is, de ő is köztük van, másokat, és az ő gyereküket nem lenezve. Neked meg nem kellene ilyen itelkezonek lenned.
tegnap 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem a vagyok elfogult.

Engem a hideg ráz az olyan szemellenzős szülőtől

Olyannyira, nem vagyok az, hogy 2 ovi, a saját családom 2 védőnő is hülyének nézett mikor elmondtam, hogy valami nem stimmel a gyerekeimmel.

Igazam lett.

tegnap 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ítélkező, épp ellenkezőleg, én is ilyen vagyok, egyetértek veled. Már nem találom idegesítőnek azt sem, ha más áradozik az övéről. Régen gyerektelenként találtam annak, ezért gondolom hogy mások most engem is idegesítőnek találnak.
tegnap 20:09
 4/11 anonim ***** válasza:
23%

Még korai nyilatkoznom, mert 1 hónapos a gyerekem, de egyelőre nem igazán, és attól függ. Pl. a kezdetektől mindenki el van ájulva, hogy "Úristen, milyen gyönyörű ez a gyerek!" Én ezt egyáltalán nem látom. Szerintem minden újszülött kis csoffadt és nem a szépségükért szeretjük. Majd kikupálódnak. Mivel az enyém, nekem nem annyira kis csúnya, mint a többi, de majdnem😂 A külső meg egyébként se érdem, ha igaz, ha nem.

Azt viszont látom, hogy baromi okos és sokkal fejlettebb a korosztályánál. Ezzel nem jellemző, hogy dicsekednék, inkább aggódom, főleg, hogy éjjelente remegősen ordítós sírásokat rendez. Folyton valami idegrendszeri zavartól félek, de nem diagnosztizálom, még nagyon kicsi. Szóval arra büszke vagyok, hogy nagyon okos és ügyes, de legalább annyira félek is attól, hogy ez nem normális.

tegnap 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Én sohasem áradoztam lányaimról. Elismerem a képességeiket, de kritikus vagyok velük kapcsolatban és ez nem is titok. Pedig ha jól belegondolok mindkettő nagyon tehetséges, intelligens és szép,amiben dolgoznak pedig elismerten jók.
tegnap 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hat én is ügyesnek tartom a gyerekeimet mert azok is, de simán bevallom ha valami nem megy nekik.

Pl lányom nagyon ügyesen játszik hangszeren, de a matek kevésbé megy, mit szepitsem, nincs hozzá esze, nem érti az egyenleteket, magyarázhatom neki akár egész nap akkor sem fogja megérteni

Vagy pl a szépség.

Szépek a gyerekeim, de vannak tőlük szebbek is.

tegnap 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagyok, és nem is szívesen folyok bele ilyen jellegű munkahelyi beszélgetésekbe. Sőt, egyenesen taszít, ahogy mások mindent, de mindent, még a székletét is kitárgyalják a nagy gyerekeiknek is.
tegnap 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok ilyen, sőt, lehet, hogy átestem a ló túlsó oldalára.

A fiam adhd-s, de sokáig mondták róla, hogy autista, de végül nem kapott kódot. Eszméletlen hülye dolgai voltak kicsi korában, az első iskolából botrányos körülmények között távoztunk.

Amúgy én is már elég korán mondtam a védőnőnek, hogy valami gond van a gyerekkel, hülyének nézett. Anyám is, hogy én milyen szemét vagyok, hogy azt gondolom, hogy baja van a gyereknek, pedig csak én nevelem rosszul.

Most már 14 éves, és látom, hogy nagyjából kamaszkorban válik el az idegrendszeri éretlenség és a neveletlenség. Sajnos még most is vannak dührohamai, meg olyan idegesítő dolgai, hogy a hajam tépem. Viszont a suliban az eddig mintagyerekek is teljesen megbolondultak, lassan ott tartunk, hogy az én gyerekem a jó gyerek. Nem szemtelen, nem beszél csúnyán, nem szemétkedik a többi gyerekkel.

Most utólag azt bánom, hogy nem bíztam benne jobban, amikor kicsi volt. Sok ismerősöm van hasonló gyerekkel, akik fel voltak háborodva, ha valaki meg merte említeni, hogy a gyerekkel valami gond van. Lehet, hogy nekik volt igazuk. Mi meg megjártuk a város összes pszichológusát, többet ártottak, mint használtak.

tegnap 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Abból a szempontból elfogult vagyok, hogy számomra ők tökéletesek. De nyilván ezt nem hangoztatom, tisztában vagyok vele, hogy nem azok, illetve látom a ,, hibajukat " (a nagyobb is mégcsak 3 éves lesz, nem igazán).

Nagyon szeretek róluk beszélni, de 3 mondat után megunom saját magam, úgyhogy inkább kérdezek, mert az égvilágon semmi nem történik velem, az is csak velük, tehát nincs miről beszélnem. Ez egy kicsit zavaró, de majd ha visszamegyek dolgozni másképp lesz.

tegnap 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Én sem tartom magam elfogultnak. Tudom miben ügyesek, illetve szerintem külsőleg sincs okuk panaszra, a lányom szép, amit neki is megmondok (főleg hogy engem sosem dicsért anyám, ami mai napig szarul esik), a fiam is helyes srác. A fiam nagyon jó matekos, folyékonyan beszél angolul 13 évesen, de az önállósága a béka feneke alatt van, és sokszor kétbalkezes. A lányom szintén nagyon jó tanuló, talpraesett, önálló. Viszont olyan trehány és kupis, hogy az borzalom. Ez van. Senki nem tökéletes. 🙂
tegnap 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!