Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi kell a bejelentkezéshez?

Mi kell a bejelentkezéshez?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy átrakják más kategóriába, de azért raktam ide, hátha van itt olyan anyuka, akinek van ebben tapasztalata.

Szóval, ha az anyuka a bejelentett lakcímén tulajdonosként él életvitelszerűen, de a lakáson haszonélvezet van(a haszonélvező nem lakik ott de neki is az a bejelentett lakcíme), akkor az újszülött gyerek megkaphatja automatikusan az anya címét, el tudja intézni az anyuka vagy szükséges a haszonélvező hozzájárulása?



#lakcímkártya #haszonélvező #újszülött lakcíme
aug. 17. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Automatikusan az anya címére kerül.
aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
Ha az anyuka ingatlan tulajdonos! Abban az esetben az anyuka gyermeke automatikusan meg kaphatja az anyuka lakcímét! Nem kell a haszon élvező bele egyezése! Elég egy friss 180 napnál nem régebbi ingatlan tulajdoni lap! + Az anyuka ugyan arra az ingatlanra kiállított lakcím igazolványa.
aug. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én nem vagyok tulajdonosa az ingatlannak, amiben lakunk, de minden további nélkül automatikusan az én címemre állították ki az ő lakcímkártyáját is. Nem volt szükség tulajdoni lapra. Mókás lenne.
aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, ez jó hír.

#2! Azt esetleg meg tudod mondani, hogy honnan tudok letölteni tulajdoni lapot, ha van erre lehetőség, hogy ne kelljen elmenni érte?

aug. 17. 14:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kettes vagyok, de ha beírod a google-be, akkor kidobja hol lehet letölteni. Ügyfélkapu kell hozzá. De amúgy gondolod, hogy ahol kiállítják a baba lakcímkártyáját nem férnének hozzá, ha akarnak? A kórházban biztos lehetsz benne, hogy a lőtéri kutya sem kér majd tőled tulajdoni lapot.
aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
2-es voltam! Ha van ügyfélkapus regisztrációd akkor az ügyfélkapus regisztrációddal belépve a [link] oldalon le tudod tölteni. De ezt a letöltöt dokumentumot csak digitálisan tudod használni! Ki nyomtatni nem tudod! Ezt a digitális tulajdoni lapot pendrive-on kell át adni a hivatalban! És a hivatali ügyintézőnek kell rendelkeznie pendrive és PDF olvasóval!
aug. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell hozzá semmit kitöltened. Most szültem. A kutya nem kérdezte meg hogy kié az ingatlan ahova viszem a gyereket. Elkérték a lakcímkártyám és aszerint töltötték ki a gyerekét is.

Az elsőt albérletbe szültem. Mivel bevoltam jelentkezve oda a tulajdonos beleegyezése se kellett. Ott is a lakcímkártyám szerint állitották ki a gyerekét.

aug. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Semmi nem kell.

MINDEN esetben az anya lakcímkártyáján szereplő cím kerül a gyerek lakcímkártyájára. Nem kell igazolni semmit.

Így fordulhatott elő, hogy a első gyerekem 250 km-re lévő címet kapott, mert nem jelentkeztem még ki a szüleimtől. Sőt, oda is postázták, nem lehetett értesítési címet megadni.

aug. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy kell tullap, a szülésznő nem ingatlanos.
aug. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell tulajdoni lap. Ahova a lakcímkártyája szól az anyának, oda fog a gyereknek is.
aug. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!