Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen kisgyermeknevelőként...

Milyen kisgyermeknevelőként dolgozni egy bölcsődében?

Figyelt kérdés
A szakmán gondolkodtam, hogy lehet érdemes lenne kitanulni.
tegnapelőtt 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem maga volt a pokol. Nem a gyerekek miatt, mert őket imádom, velük és a szülőkkel nagyon jó kapcsolat is alakult ki köztünk, erre a részére szeretettel emlékszek vissza. Viszont sokan ebben a szakmában rettentő rosszindulatuak, pedig pont nem ezt várnánk tőlük, de talán belesavanyodnak az egészbe, és gonoszak a gyerekekkel is, meg azokkal is, akik nem állnak be ebben a dologban a sorba, és jolelkuen állnak a gyermekekhez és a családokhoz. Ahol csak nők dolgoznak iszonyatos klikkek tudnak kialakulni, askalodasok, pletykák, szurkalodasok nap mint nap..nő nőnek a farkasa. Soha többet!
tegnapelőtt 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
1-es, ez nem a bőlcsivel függ össze, ahol nők dolgoznak együtt bárhol, gyár, iroda, bármi, ott mindenhol ez megy.
tegnapelőtt 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon igazatok van, ez igy van. En ugyan ped.asszisztens vagyok es bocsi hogy offolom a kerdest, de eddig akarhany ovodaban dolgoztam tobbnyire nok kozott, katasztrofa volt ☹️ Mindig emiatt mondtam fel, mert mar nem birtam, de a mostani helyemen legalabb a fonok normalis, igy ezt mar kibirom. Ha vele is gond van, na akkor az veszett fejsze nyele.

Nem mindenki, de foleg az 50+-os noi ovonok a kritikan aluliak. A fiatalabbakkal erdekes modon nem volt semmi gond. Pedig en is mar a 30-at taposom, szoval most nem arrol van szo, hogy olyan extrem modon fiatal volnek, nem a korral van bajom, de gondolom akkorra egnek ki vagy nem tudom. A szomoru az, hogy gyerekekkel foglalkoznak es veluk is csak ordibalnak sokszor ertelmetlenul!! :(

tegnapelőtt 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
2# ez igaz, csak pl egy irodában, vagy gyárban nem fuggsz úgymond annyira a kollégádtól, mint gyermekintézményben. Szerintem pl egy iroda pont tökéletes egy olyan típusú embernek, aki az ilyeneket utálja, mert belebujsz a papírba/számítógépbe/telefonba, és kész. Míg pl a bolcsisek közt muszáj a szoros együttműködés. 4 helyen dolgoztam eddig, iroda és bolcsi is volt közte. Ég és föld.
tegnapelőtt 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Még szerencse, hogy nem a kérdésre kaptam választ. :D
tegnapelőtt 13:58
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

4-es, azert attol fugg, hogy irodaban mit kell csinalni :D

En ugyan csak egy mezei ugyfelszolgalatos voltam korabban, ott a kollegakkal a betanitas utan amugy szinte nem volt dolgom, akar eltelhetett volna egy nap ugy is, hogy egymashoz se szolunk.

De mondjuk egy Hr-es? Penzugyes? Azert nagyon nem mindegy a munkakor :D

tegnapelőtt 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Én is irodában dolgoztam baba előtt és mellette elkezdem óvónőnek tanulni. Őszintén én is a szülőktől és a kollégámtól félek a legjobban a pedagógusszakmában.

Az irodában 7-en voltunk nők 2 férfi főnökkel. Semmi probléma nem volt sose, őszintén nem is nagyon beszélgettünk, nem foglalkoztunk egymás magánéletével.


A barátnőm meg gyógypedagógus és nem mer Facebook rá nyaralós képet posztolni, hogy a kollégák ne csámcsogjanak azon, hogy miből futja neki ilyen myaralásra (Nyilván a férje fizetéséből).

Az Óvodai gyakorlatomon is egyfolytában a szülők anyagi helyzeténem, szabadságainak a kibeszélése ment, meg annak a becsmérlése, hogy melyik gyerek hányszor van ügyeletben. Mellette kollégák kibeszélése. Háta mögött lehordta mindennek, amikor bejöttem jópofizott vele, undorító volt az egész.


Őszintén szólva én a gyakorlatom alatt azt láttam, hogy pedagógus körökben azért rosszabb ez, mert túl sok idejük van beszélgetni. Az udvaron amíg a gyerekekre felügyel ék nyilván nem néma csendben lesznek, nem igényel olyan típusú koncentrációt. Délutáni alvás alatt is végig megy a pletyka, pedig akkor tényleg lehetne értelmes feladatot is ellátni, nem kellene hazavinni azt a bizonyos adminisztrációt. De ezért a véleményemért a pedagógusok megköveznének, ezért nem vagyok biztos benne, hogy én ebbe be tudnék illeszkedni.


Az irodai munkahelyemen nincs időnk trécselni. Végig a gép előtt ülünk, a munka folyamatos koncentrációt igényel, nem lehet egyszerre beszélni és dolgozni és nem is látjuk egymást a monitoroktól. Ha vége a munkaidőnek mindenki megy haza, nincs idő egymás munkájában, magánéletében turkálni.

tegnapelőtt 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Ja nem. Tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, hogy mennyire nehéz egy bölcsődében dolgozni, milyen kisgyerekekkel dolgozni stb. Nem azt, hogy kit mennyire beszélnek ki a munkatársnői.
tegnapelőtt 14:55
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Szivii, maskor is 🥰
tegnapelőtt 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

#8 De az eddigi válaszolók pont azt írták le, hogy ebben a szakmában nem a gyerekekkel való dolgozás a nehéz, hanem a felnőttekkel való dolgozás.

Olyan bölcsődében dolgozni, hogy el kell viselned, hogy egyfolytában kibeszélnek a hátad mögött és egész nap más búját/baját kell hallgatnod, illetve azt ahogy neked kibeszélik a másik a kollégát meg a szülőket.


A gyerekek cukik, aranyosak, néha sírnak, meg kell nyugtatni, pelenkázni, öltöztetni, azaz gondozni kell őket. Ez a könnyebbik része a szakmának, ezért nem erről írt senki.

tegnapelőtt 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!