Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A borostyán levele is mérgező?

A borostyán levele is mérgező?

Figyelt kérdés
Édesanyámék udvarában van.Sokat játszik ott a kislányom (2,5éves).Tisztában vagyok a mérgező növényekkel!De a borostyánról mindenhol a bogyót olvasom, hogy mérgező (az nincs rajta). Anyum szerint túlparázom,de ennek valahogy szeretnék utánna járni! (Mellesleg minden mérgező növényt kidobtam, de ezt a borostyánt kicsit nehézkess lenne 🥴)
jún. 27. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Igen, minden része.

[link]


Jajj.... kiírtottad a fél kertet, mert mérgező lehet?


Egy 2.5 éves gyereknek már el lehet magyarázni, hogy mihez ne nyúljon hozzá, a növényeket meg ne egye meg. Legalábbis nálunk ez a módszer bevált. Amíg pici volt, sose hagytam egyedül, amikor már nagyobb lett, elmagyaráztam neki, bevált, mert 9 és 15 évesek és egyik sem evett meg semmilyen mérgező növényt a mama kertjében.


Lazíts!

jún. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell kiírtani a növényeket. Nevelni kell a gyereket és tanítani. Bár tudom,az melós...


Én gyerekkoromban a gyöngyvirág közt játszottam. És még élek. SOHA nem vettem a számba! Mert meg voltam tanítva.

jún. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Nevelem a gyermekem és mindent elszokok neki magyarázni! Nem a kertet irtottam ki hanem a veszélyes növényeket! A zárt kisrészen minden növény megmaradt!

Volt, hogy kérdeztem már itt(teljesen más dologban még terhesség alatt), de nem értem csak engem találnak be ezek a hogyis írjam enyhén provokatív válaszok?

jún. 27. 14:07
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

3, nem, minden hülye kérdés alatt ez van.

Nemnormalis, hogy inkább kiirtod a növényzetet, minthogy figyelj a gyerekre (vagy anyukád ha egyedül van ott a gyerek nélküled)

jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nalam teli a kerites

Amugy mosok a levelevel 🤣 megtartom mert olcsobb mint a mosopor es a hortenzia szereti az arnyekot amit ad.

jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5, bocsi off, de kimossa a ruhákat rendesen?
jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen rendesen. Kis citromsavat adok hozza meg. Nem oblito illata lesz hanem picit citromos fiss novenyes illata.
jún. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7, koszii
jún. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Én még életemben nem találkoztam olyannal, hogy egy gyerek megegyen csak úgy random valamilyen növényt.

A zöldséget sem eszik, még ha mondják is, nemhogy a gazt...


Amúgy nagyon sok dísznövény mérgező. A mikulásvirágtól elkezdve a buzogányvirágig. Még a hóvirág... Mindet kidobtad?

jún. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Annyira kitudják az ember szavait fordítani, hogy szinte az fáj! Nem fogok itt senkinek sem magyarázkodni! Figyelek a gyermekemre sőt bölcsibe se jár és mondok még jobbat ritkán főzök inkább rendelek csak hogy minél több időt együtt legyünk! Borzasztó anya vagyok... Ja igen az én gyerekem nem eszik sajnálatosan semmi zöldséget de előszeretettel megkóstol mindent amit nem szabad!! Én szimplán kérdeztem valamit és szerintem az, hogy én az udvarunkat gyerekbaráttá tettem nem vagyok egy kettyós!! Ugyan úgy van minden féle növényünk! És köszönöm de az édesanyám is vigyázz rá!
jún. 27. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!