Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet hogy buta kérdés de ha...

Lehet hogy buta kérdés de ha van keresztanya akkor van keresztmama is ? Jelen esetben az én keresztanyámat a gyerekeim keresztmamának hívják és most megy a vita itthon hogy olyan nem létezik. Szerintetek van vagy nincs ?

Figyelt kérdés
máj. 5. 09:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Miért vagyok lepontozva? Hülyék vagytok?

#5

máj. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hívjátok, ahogy akarjátok.


A mi családunkban nem, de mamám egyik szomszédjában az anyja keresztanyját (aki az anyja nagynénje is volt amúgy) így hívta egy kislány. Mivel az anyai nagymamája nem élt már, neki ő volt a mama, ráadásul velük is élt.

máj. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
63%

"Hivatalosan", azaz a szótár szerint a keresztmama a keresztanya szinonimája.

Nálunk meg valóban az én keresztanyukamra hivatkozok keresztmamaként, ha a gyerekeimnek mondom. Miért? Mert híján vannak nagyszülőnek, 4-ből 2 él, csak nyernek egy plusszal, hogy van még kire nagyszülőként gondolniuk.

máj. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nálunk meg a szülők testvérei automatikusan keresztanyák és keresztapák és vannak keresztmamák is.

Egyszerűen nem használjuk azokat a kifejezéseket,hogy nagynéni,nagybácsi.

És nem zavar senkit.

máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!