Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenki ugyanannyi GYES-t...

Mindenki ugyanannyi GYES-t kap, mint pl a csalàdi pòtlèk, vagy ez is fizetèsfüggö?

Figyelt kérdés
2010. okt. 19. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyes az fix, minenki ugyanannit kap, a gyed az, ami fizetésfüggő. Gyes-t az kap, aki nem jogosult gyedre, a gyedet számolják a fizuból.
2010. okt. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eddig gyedet kaptam,de a fiam kèt èves lesz,gondolom,most egy èvig kapok gyest,ha megigènylem. Csak akkor azt nem tudom, mennyi a gyes fix összege, hogy tudjak kalkulàlni a kiesö pènzzel.
2010. okt. 19. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"A GYES Összege 2010-ben:

A GYES összegét mindig a legkisebb öregségi nyugdíj összegében határozzák meg, ami jelenleg 28.500 Ft. Azonban ebből az összegből nyugdíjjárulék kerül levonásra, így nagyjából 25 ezer forint marad."


[link]

2010. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kb ennyire szàmitottam,de nem tudtam pontosan. A 84000 Ft utàn ez a 25000 Ft nem lesz egyszerü, köszi a vàlaszt!
2010. okt. 19. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezzel mindannyian igy vagyunk! Nálunk is főleg nekem nehéz volt elfogadni, hogy 87 helyett 25-öt kapok.
2010. okt. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, akkor gondoljatok bele az én helyzetembe... Pályakezdő munkanélküli vagyok, másfél éve keresek állást /július óta vannak meg a diplomáim/ a szupermarketi eladótól kezdve az irodai asszisztensen át a tanult szakmámba vágó állásokig (nevestudományi szakértő vagyok) pályázok mindenhova, de a kutyának sem kellek. Előbbiekre túképzett, illetve nem megfelelő képzettségű, esetleg tapasztalatlan vagyok /hiába dolgoztam iskola mellett kínai boltban eladóként diákmunkában/, utóbbihoz (közszféra) az eddigiek szerint képtelenség protekció nélkül bekerülni.


Namost én 26 múltam, a párom 38. Babát szeretnénk, már nagyon rá kellene startolni. De kérdem én, hogyan? Két év gyesre? És utána mi lesz? Ha így se kellek sehova, hova kellek majd egy kétévessel, továbbra is "pályakezdő"-ként, érdemi munkatapasztalat nélkül? Ja és mindez megfejelve azzal, hogy PCOS vagyok, tehát nem tudhatom, hogy ha nekiállunk is, mikor lesz, lesz-e baba...


Semmit nem szeretnék, csak dolgozni, hasznosnak érezni magam, aztán anyává válni és apává tenni a páromat. Tényleg olyan nagy elvárás ez egy fialal felnőtt részéről? :(((


26/N

2010. okt. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!