Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik vonal tetszik nektek...

Melyik vonal tetszik nektek jobban? Keleties vagy olaszos nevek?

Figyelt kérdés

Én félig török vagyok a párom olasz.

Kislányunknak az olasz Noémi nevet választottuk családi megegyezés-igen itt ez így megy.(Mert ez eredetileg az olasz alakvátozata a héber Naominak és itt nagyon népszerű)és nagyon illik a családnévhez második névnek nemtudjuk eldönteni hogy adjunk-e egy még szintén olasz nevet(Isabella,Ariana,Noella,Kiara,Alessandra,Larissa)vagy az én gyökereim kihangsúlyozva legyen a második neve török/muszlim(Zeynep,Leyla,Dilara).

Igazából pont attól lenne egyedi a kislányunk neve hogy kap egy keresztény és egy muszlim nevet is. :)

De nemtudom a Noémi mellé melyik muszlim név lenne a legszebb.

Nekem a Dilara illik talán a legszebben hozzá.


A Noémi jelentése:gyönyörűségem


A Dilara:szíveket rabul ejtő(tipikus drámaian török)


2023. júl. 18. 16:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Igazából a Dilara csak török de nem muszlim név.

A Zeynep muszlim jelentése:drágakő,illatos virág

Még a Leyla az arabból átvett Layla és igazából ez sem kifejezetten muszlim inkább ugye kultúrális.

2023. júl. 18. 16:42
 2/11 A kérdező kommentje:
Zeynep is arabból átvett Zaynab.De a Zeynep köthető a valláshoz.
2023. júl. 18. 16:43
 3/11 A kérdező kommentje:

A Jázmin(Yasmeen) is szép lenne hozzá nagyon .

Noémi Yasmeen és az olasz családnév.

2023. júl. 18. 16:46
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Én mindkettőt szeretem, de akkor inkább a keleties.
2023. júl. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, ha már Noémi az egyik keresztnév, legyen a második a Tímea.

Igaz, hogy Jókai kreálmánya, de legalább egy török (származású) szereplőnek adta...

2023. júl. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A Noémi magyar irasmoddal a másik meg eredetivel kicsit mokasan néz ki, pláne ha ehhez még társul egy olasz vezetéknév is. Azt nézd, hogy melyik névvel passzol a vezeteknevhez. Egy Noémi Yasmeen Bellucci pl elég khm nehézkes....
2023. júl. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
6, valami brazil sorozatban a cigyany főhősnőnek…
2023. júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De olaszban is Noéminek írják.Néhol még Noémie-nek is a francia hatás miatt.
2023. júl. 18. 16:54
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem jó ha mindkettőtök származása alapján kap egy nevet, ami összeillő. Viszont annak nem tudom van-e értelme hogy nálunk is van Jázmin, de csak ezért idegen írásmódot kapjon. Az kicsit katyvasz meg erőltetett ha van itteni formája is.

Persze az is kérdés hol fogtok élni.

2023. júl. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg? Nem tudtam, de akkor sem passzol mellé egy ennyire más irasmodu név. Ha Noémi, akkor Jasmin, az még illik hozzá íráskepben. Meg még mindig lényeges a vezetéknév is, plusz az, hogy hol éltek. Külföldön egy ilyesmi név nem túl feltűnő, Magyarországon, pláne z elől lévő szinten idegen vezeteknevvel nagyon furán hathat
2023. júl. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!