Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az apasági DNS vizsgálathoz...

Az apasági DNS vizsgálathoz az anya beleeggyezése is kell? Vagy meg lehet csinálni a tudta nélkül is?

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Az anya tudta és beleegyezése nélkül is meg lehet csináltatni.

2010. okt. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meglehet, igen. Sógoromat elhagyta a felesège, nem volt biztos abban, hogy a gyerek az övé (inkább remélte sajnos:(() , kapott postán egy kenet vevőt, amit bedugott a gyerek szájába, anyját nem kérdezte, hozzájárul e vagy sem, felvitte a mintát Budapestre, majd hivatalos papiron tájékoztattàk, hogy a gyerek 99%-os bizonyossággal az övé. Kb ugy hasonlitanak, mint két tojás, mégsem akart hinni a szemének. Kb 100ezer forintja bánta 13 évvel ezelött.
2010. okt. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a beleegyezése nélkül meg lehet csináltatni (gondolom ehhez bírósági végzés kell), de a tudta nélkül elég nehéz.

Amit a második válaszoló írt, az biztos, hogy nem működik manapság. Onnan tudom, hogy nekünk volt dns-teszt most júniusban (más miatt, a párom meghalt a terhességem alatt, nem voltunk házasok, nem volt apasági, a bíróság rendelte el a dns-tesztet). A Sotére kellett bemenni, kaptunk idézést, voltak ott az ország több megyéjéből. A hölgy, aki levette a mintát, azt mondta, az egész ország dns-tesztjeit (amiből bírósági ügy lett) ott végzik helyben, oda kell utazni. Vettek a kislányomtól dns-t, és tőlem is, sőt, ujjlenyomatot is mindkettőnktől, igaz, csak egy ujjról. Hozzáteszem, sehol nincs az ujjlenyomatom nyilvántartva. Kérdeztem, hogy ez miért szükséges, a hölgy azt mondta, hogy elképesztő dolgokat találnak ki az emberek, hogy csaljanak a vizsgálaton. Mást küldenek maguk helyett, másik gyereket visznek, vagy kicserélik a személyin a fényképet stb.

Tehát manapság már szigorúan veszik a dns-vizsgálatot, a gyerektől így nem lehet az anyja tudta nélkül mintát venni.

2010. okt. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy magán laborban szerintem megcsinálják az anya beleegyezése nélkül is. Hívj fel egy ilyen labort és kérdezd meg őket.
2010. okt. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pedig ez igy történt, ahogy irtam. Csalni felesleges volt, nem bíróságra szánta az ügyet, akkor már el is váltak, hanem a maga megnyugtatására. Akkor vett kenetet a gyerek szájából, mikor nála volt a hétvègén, igy az anyja nem tudott róla. A neten keresett egy labort, ahol ezt elvégzik. Ugyhogy biztosan lehet anyja tudta nélkül is.
2010. okt. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ma már postán lehet rendelni ilyen kenet levevőt. A papírt pedig senki nem ellenőrzi ki töltötte ki. Elég rá ráadásul jelige is. Így az anya tudta és beleegyezése nélkül is meg lehet csináltatni. Csak ne tudja meg, mert ehhez kellene egyébként az engedélye. Ráadásul ma már tök olcsó egy ilyen vizsgálat.
2010. okt. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!