Mit tegyek, ha gondot okoz az ikertesóról való leválás a lányomnak?
Nem tudom hová fordulhatnék, ez már tarthatatlan mértékeket öltött.
Három gyerekem van: a nagyobbik lányom N, és az ikreim: R és Z. R a fiú, Z a lány. N és az ikrek között alig van másfél év, és úgy alakult, hogy N-t visszatartották egy évet, és most N és R egy osztályba jár. Z pedig még óvodás, jövőre kezdi az iskolát.
Az óvónők tanácsára történt ez a döntés. Nekem is van ikertestvérem, és mi se jártunk egy osztályba, eleinte egy, majd két évfolyammal alattam járt (műteni kellett őt, és fél évig nem járt iskolába). Én és ő is jól fogadtuk, azelőtt sülve-főve együtt voltunk.
Nyilván ez is közrejátszott, hogy a fiamat nem tartottuk vissza az oviba egy évet.
Z azóta teljesen szétesett, az idő múlásában bíznék, ha nem menne tovább és tovább. Eleinte csak sírt és hisztizett, most már ott tartunk 2 hét leforgása után, hogy hányásig sír, éjfélig fent van, alig bírom felöltöztetni, leszedi magáról a ruhát, és sokszor tépi magát, veri a fejét a földbe.
Kértem pszichológushoz időpontot, 2 hét múlvára adott a legnagyobb jó szándékkal, mert azt is ki kellett harcolnom, hogy ne későbbi időpontot adjon.
Most sokatoktól meg fogom kapni, hogy miért nem tartottam vissza a fiamat az iskolától, de ő akart menni, és látszólag ő is élvezi az ikertesóról való leszakadást. És mivel iskolaérettnek bizonyult, feleslegesnek tartottuk maradni oviban egy évet (plusz amit még fentebb írtam).
Szerintem annyit tudsz tenni, hogy kicsit többet figyelsz rá, beszélsz vele, vidd el pszichológushoz, hátha tényleg van valami fejlődési zavar, de többet nem tudsz tenni.
Mindig rossz, ha a gyerekünk már ilyen korán küszködik, de neki ilyenkor is megvan már a maga kis útja. Nyilván kicsit speciális a helyzete, mert lévén ikrek lehet hogy nagyon hozzászokott a testvére közreműködéséhez a mindennapi működésében, de nem lehet segítőnek nevelni egy testvért olyan mértékben, hogy az a kárára váljon.
Ez nagyon nehéz helyzet! Gondolom hogy amiatt frusztrált mert ő még "csak ovis" hiányoznak a tesói és közben amit csak tetéz hogy tudja h ők együtt vannak.
A tesók nem szekálhák őt plusszban?
Sajnos én is csak a pszichológus tudom ajánlani, mert elég összetett érzések kavaroghatnak a gyerekben.
Amit addig tenni tudsz, az csak a türelem. Próbálj vele beszélgetni. Feladatokat adni, h ne érezze magát "butának" a tesókhoz képest. Gondolom ezt is érzi mert ő még nem volt "elég jó" a sulihoz
Ne haragudj, de ezt szerintem eléggé elrontottátok.
Én nem vagyok iker, de azt mondják, köztük nagyon erős a kapcsolat. Pont emiatt szokták őket külön osztályba íratni, ami teljesen rendben van. De most gondold el, mit él át a lányod, hogy elszakítod a legszorosabb kapcsolatától, az ikertesójától, ő egyedül maradt, miközben a nővére gyakorlatilag "megörökölte" az ikertesót, mert most már ő jár vele egy osztályba! Nem kell ahhoz pszichológus diploma, hogy elképzeljük, mennyire elárulva és kirekesztve érezheti most magát.
A megoldást nem tudom, de jól tettétek, hogy minél előbb szakember segítségét kértétek.
Nem ertem, hogy egy masfel evvel idosebb gyerek hogy lehet osztalytarsa a kicsinek ? Ez Mo.-n van ? Ebben a korban masfel ev meg rengeteg.
Kicsit szerintem is elcseszetetek, ne is haragudj. Kulon osztaly teljesen jo, es ajanlott is, de, hogy az egyik ovodas, masik meg iskolas, szerencsetlen, egesz gyerekkoraban hatranyban fogja magat erezni , semmi onbcsulese, onbiozalma nem lesz, nem is ertem, hogy tudtatok ezt csinalni ??
Itt nem egyszerűen külön osztályba járnak, de az egyik ovis maradt, a másik meg iskolába ment.
Ritka böszme döntést hoztatok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!