Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon fontos! Ha tegnap...

Nagyon fontos! Ha tegnap postára adtam az anyasági támogatás igényléséröl a papírt, attól még párhuzamosan személyesen is be lehet menni, hogy gyorsítsuk az ügyet?

Figyelt kérdés
a helyzet az, hogy véletlen az orvosi igazolásnak is csak a fénymásolatát csatoltam, itt valaki azt írta, hogy az eredeti kell, különben hiánypótlásra szólítanak fel, ami újabb 30 nappal hosszabbítja az utalást. Nagyon rosszul állunk anyagilag, ezért nem engedhetjük meg magunknak, hogy újabb 1 hónapot várjunk. A kérdés az, hogy ha ezzel párhuzamosan bemegyünk személyesen az Államkincstárhoz, és ott az eredetit adom le, megrövidül-e az átfutási idö? Lehet-e ilyet csinálni?
2010. szept. 23. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Hívd fel őket, hogy mikor van félfogadás, és várj legalább egy hetet, hogy az igénylés odaérjen. Akkor már jó eséllyel lesz ügyintézője is, akihez be tudsz mindent egyszerre vinni, és így kicsit gyorsabb lesz.
2010. szept. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem várj addig míg hiánypótlást kérnek( akkor menj be személyesen) mert így csak kavarás lesz ha már holnap bemész.
2010. szept. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én anno személyesen mentem be (tájékozatlanságom miatt nem tudtam mit kell beküldeni,de így jobban is jártam-szerintem),és a leadástól számítva 3héten belül megkaptuk az anyaságit... csak csodálkoztam... :)

A családira viszont három hónapot kellett várni :(

2010. szept. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ahh jesszus! Hát jó rendben akkor várok még egy picit és utána megyek be. Köszönöm szépen mindenkinek a választ!:)
2010. szept. 24. 13:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!