Külföldre költözünk, a védőnő azt mondta hogy semmi gond, lejelenti a jegyzőnek. Ennek milyen következményei lesznek?
CSOK-unk is van aminek feltétele, hogy életvitelszerűen az itteni lakásunkban kell élni. Ha a védőnő lejelenti, hogy a gyerek már nem él itt akkor ennek eljut a híre és vissza kell majd fizetnünk a CSOK-ot is?
Illetve azt szeretném kérdezni, hogy a védőnőnek muszáj jelentenie a jegyzőnek? Nem teheti csak úgy mintha semmi sem történt és még mindig itt élünk?
"Nem teheti csak úgy mintha semmi sem történt és még mindig itt élünk?"
Nem, mert akkor meg kéne jelennetek ilyen-olyan-amolyan vizsgálatokon rendszeresen. Ha azokon nem jelentek meg, akkor ő azt köteles jelenteni a gyermekvédelemnek, onnantól pedig beindulna a gépezet, nehogy megint egy fényevő nyírja ki otthon a gyerekét.
Nem tudom, a jegyzőtől hivatalosan ez visszajut-e a CSOK-os hivatalhoz (nem is tudom, kinek a dolga ezt ellenőrizni), de az biztos, hogy ha hivatalosan nyoma lesz annak, hogy nem abban a lakásban laktok életvitelszerűen, az komoly rizikó ebből a szempontból.
Elvileg 5 évig engedélyezett nem a csokos ingatlanban lakni. Onnan tudom, mert nekünk is van :)
"a támogatott személy és a gyermek, a támogatott személy munkavállalására tekintettel – indokoltan – legfeljebb öt évig a célingatlan elhelyezkedése szerinti településtől eltérő településen tartózkodik
Ezzel kapcsolatos olvasói kérdések többsége arra vonatkozik, hogy a maximum 5 év indokolt lakhely elhagyás külföldi munkaviszonyra is vonatkozik-e, illetve az 5 év egybefüggő időszak vagy több rövidebb időszak is lehet-e.
Az indokolt lakhely elhagyás külföldi munkaviszony esetén is megengedett. A maximum 5 éves időtartam akár egyszerre, akár több részletben kihasználható a kormányhivatalnál, mint lakástámogatási hatóságnál, valamint a lakcímnyilvántartónál történő ki- és bejelentkezési kötelezettséget szem előtt tartva. A bejelentési kötelezettség azonban nem csak arra vonatkozik, hogy mikor nem szolgál a támogatott ingatlan lakóhelyül, hanem arra is vonatkozik, hogy mikortól szolgálja újra az életvitelszerű ott tartózkodást. Ha a támogatott személynek a támogatási szerződés alapjául szolgáló bármely igazolványában/okiratában a szerződés fennállása alatt változás áll be, akkor azt köteles a hitelintézetnek rövid időn belül (általában 15 nap) bejelenteni és bemutatni."
Csok-hoz nem értek. De ha életviltel szerűen nem ott él a gyerek akkor azt lekell jelenteni, ha országon belül akkor az ottani védőnőhöz átjelentkezni. Ha külföld akkor az ottani rendszer hatásköre. Olyat nem lehet, hogy kiköltözök külföldre és ott sem tudnak a gyerekről. A védőnő meg n fog hamisítani hivatalos iratokat.
Amúgy az iskolásokat is mézi védőnő, az éves szemészeti meg hallás vizsgálatokat is ő csinálja, jár ki az iskolába szűrést tartani, az oltást intézni (iskolás korban is kapnak emlékeztetőt), jelzőrendszeri tag ráadásul. Van amikor a sulinak más az iskolai védőnője, mint aki csecsemőkémt gondozta, mert más körzet, de az iskolában is van védőnői szolgálat
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!