Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fizikai fenyitésen és kiabálás...

Drakula kérdése:

Fizikai fenyitésen és kiabálásonkivül milyen normális büntetést lehet kiszabni egy gyerekre?

Figyelt kérdés
2022. jún. 6. 13:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%

Nem büntetni kell, hanem meg kell akadályozni, hogy valamit elkövessen. És nem, büntetés ≠ negatív következmény, mert a negatív következménynek van köze a tetthez, pl ha szórja a homokot, figyelmeztetés után hazamennek, a büntetés pedig öncélú megtorlás, aminek semmi köze a tetthez, pl nem köszönt a szomszédnak, büntetésből nem mehet moziba.

Nem kell büntetni, attól nem lesz jobb. Verbálisan ki kell fejezni, hogy mit tett helytelenül, és hogy ezért mi haragszunk vagy megijedtünk vagy szomorúak vagyunk. A gyerek nem akar a szülőnek direkt keresztbe tenni, ha szereti.

2022. jún. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
54%
Annak megvonása, amit szeret. Sarokba állítás. Szobafogság, kortól függően. Vagy az a játszóteres példa is jó.
2022. jún. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
20%
Sarokba állítás? Úristen, hány éves vagy? Engem állítottak sarokba úgy 57 éve! Azóta kicsit fejlődött a pszichológia! Hát nem, 12-es, ezek semmivel nem jobbak, mint a testi fenyítés! Mind a gyerek kiszolgáltatottságát és a szülőtől való érzelmi eltávolodását erősítik. Miközben a jó viselkedést nem mozdítják elő. De legalább dühös és frusztrált lesz a gyerek, amit máson fog kitölteni, mert a szülőre nem irányulhat.
2022. jún. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%
Az oviban is leültetik az asztalhoz, ha rossz. A sarok ugyanez. En is szomtam alkalmazni es sikeres.
2022. jún. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
12%
Messze nem ugyanaz egy asztal, mint egy sarok!
2022. jún. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom én is le leszek pontozva de nálunk "kispadra" ültetés van.


Ha nem hagyja abba a figyelmeztetés után a rosszalkodást, akkor az ölembe kell ülnie úgy, hogy nem mehet el és közben elmondom neki, hogy nem szabad dobálnia a köveket mert megüthet valakit. Most ebben a korban ez a legjobb bünti, mert nem nyugszik, izgága, menne és játszana.


Nem csak akkor rosszalkodnak a gyerkeek ha otthonról elmennek szóval a "hazamegyünk" nem mindig opció.


Nálunk a dolgok dobálása nincs tolerálva, mert nem egyszer zúgott el a fejem mellett egy játék traktor vagy egy fa építőkocka, és ha a bölcsiben csinálja ezt, akkor eltalálhat egy gyereket.


Jöhet a lepontozás. Nálunk akkor is lesz következmény. Elképesztően sok a neveletlen gyerek. Hihetetlen.

2022. jún. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem, mi a baj a kispaddal, asztallal, sarokkal.


Amúgy a szuperdada is ezt a módszert alkalmazza. Kíváncsi vagyok, te mit alkalmaznál helyette?

2022. jún. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
27%
A szuperdada nem pszichológus vagy bármilyen szakértő, hanem egy tévéceleb. Nem hivatkozási alap. Már leírtam, mit alkalmaztam. Soha nem büntettem a gyerekemet és igen értékes, fegyelmezett felnőtt vált belőle. Ha nem tetszett, amit csinált, már kamaszkorában, éreztettem vele, hogy haragszom.
2022. jún. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Amit szeret azt vond meg tőle

Pl nálunk ha rosszat csinál vagy nem rak rendet a szobájába addig nincs sportpálya jó a kisebbik lányom 10 éves

Egyetértek az utolsó hozzászólással..

Nem biztos hogy az a jó ha ordibalba van a gyerekkel..főleg ha kisebb és nem tudja miért van

2022. jún. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
70%

Én elrakom a cuccait hosszabb, rövidebb időre. Volt, hogy valamit ki is dobtam, mikor nagyon durva volt és csakazértis csinálta. Manapság kiküldöm ajtón kívülre(így mindketten le tudunk higgadni, mert megvan a kellő távolság/környezetváltozás), és számolnia kell.


Sajnos a wifi nálunk nem játszik, nem gépfüggő, és az olvasás a kedvenc hobbija, de könnyen elvan bármivel. Ez a játékelrakás is ezért ment csődbe, egy idő után nem érdekelte, mit rakok el, a kidobáshoz meg nem megy elég messzire. Persze gyakran számolni is szeret, akkor is, ha 100ig kell, de a hideg vagy a meleg, meg a rovarok azért hatással van rá, ezért jó ajtón kívül, ott nem olyan buli, mint a szobájában vagy ülve a padon(a teraszon állni kell) és nem is érzi börtönnek tőle a szobáját vagy a házat.

2022. jún. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!