Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól aggasztó, ha fényevő...

Mikortól aggasztó, ha fényevő a gyerek?

Figyelt kérdés

20 hónapos a lányom, 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, soha nem volt nagy étvágyú, és ezen a szoptatások csökkentése/elhagyása sem segített. Most még mindig ott tartunk, hogy nagyjából annyit eszik, mint egy jóllakott kismadárka. Simán előfordul, hogy érintetlenül hagyja ott a reggelijét vagy a vacsoráját, és utána később a tízórait vagy az ebédet is csak úgy megcsipegeti. Nem kap étkezések között nasit vagy csokit vagy kölesgolyót vagy pufit vagy akármit, direkt azért, mert abban reménykedek, hogy ha kellően "ki van éhezve", akkor normálisan fog enni. De nem igazán van így, az már szenzációnak számít, ha fél marék főtt ételt megeszik (és azt is csak a kedvencei esetében).


És ez önmagában nem is feltétlenül aggasztana, csak már olyan 13 hónapos kora óta 10 kg-n stagnál a súlya. A 1,5 éves státuszon a védőnő rá is kérdezett, hogy tuti jól mértük, még mindig 10 kiló? És igen, tuti, még mindig 10 kiló volt akkor is és azóta is. Sőt, valamelyik nap a férjem lemérte és még kevesebbet is mutatott a mérleg pár dekával. Hosszában nőtt valószínűleg, de azért nem tartom ezt normálisnak feltétlenül.


Babakorában sosem érdekelt a gyarapodása, ahogy most igény szerint eszik, akkor igény szerint szoptattam, úgy voltam vele, hogy amíg jókedvű, aktív, hurkás, addig nem érdekelnek a számok. És most is cuki, vidám, aktív, jókedvű, relatíve normálisan alszik, még kis hurkái is vannak itt-ott, bár nem egy gombóc formájú gyerek, az tény. Ilyenkor még aggasztó vajon, hogy kb nem eszik semmit, vagy ez belefér? Hasonlóan fényevő gyerekek szülei, nálatok mikortól jött el az a pont, amikor elkezdtetek aggódni? És mit lehet ezzel kezdeni? Erővel megtömni nem tudom és nem is akarom, de nagyon alternatívát nem tudok elképzelni.


2022. márc. 17. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én elvittem helyekre, szakemberhez, de igazából semmit nem tudtak tenni. Annyi a különbség, hogy, a lányom bár nem eszik, de jó súlyban van. Nem kell nagyon aggódni, sok gyerek nem eszik.
2022. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 2 éves múlt, fényevő. Nem eszik meg gyakorlatilag semmit. Én reggel-este tejitaloztatom ez miatt, napközben csak csipeget. Az orvos és a védőnő szerint rendben van, mert az apja is nagyon vékony. Próbáltuk a Béres cseppet C vitaminnal, nem vált be, most Vitacolant ajánlott a védőnő, gondolom ez se fog használni.
2022. márc. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém már 8 éves és kb. 1 éve nem fényevő. Pont olyan volt mint a tiéd, sosem evett sokat, sőt sokszor úgy tűnt, mintha kb. tényleg semmit nem evett volna. A gyerekorvos elküldött minket vérvizsgálatra, minden rendben volt. Azt mondta amíg vidám, nem beteges, energikus addig nincs gond. Én amúgy akkor abba is hagytam az aggódást. Ez kb. 1,5 évesen volt. Most 8 éves, fiú, és 23,5 kg. Mióta sportol, sokkal többet eszik. Ha jól emlékszem a 2.évben az én fiam súlya is megállt. Ha gondolod vissza keresem. Szerintem ne aggódj!
2022. márc. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is fényevő (volt 🤞). Volt szintén vérvételen, kapott ilyen-olyan étrendkiegészítőket, sokat mozgott és 14 kilónál stagnált a súlya majdnem egy évig. Még étkezésre specializálódott gyógypedagógusnál is voltunk, sajnos az ő módszere sem vált be: (nagyon leegyszerűsítve) minden étkezésnél legyen olyan az asztalon, amivel jóllakhat, hogy ne legyen frusztrált és a kíváncsisága erősödésével bele merjen kóstolni a mi ételünkbe. Fél évig főztem ennek megfelelően. Semmi eredmény.

Áttörést az óvoda hozott, bár az sem azonnal. Szeptemberben kezdett és januárra már azt ette itthon is, amit mi. Nagyon keveset, de már nem mondanám válogatósnak.

Próbálj meg nem aggódni. Amíg eleven, vidám, addig minden rendben van.

2022. márc. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, 13 hónaposan 10 kg nem aggasztó dolog. Viszont ha nem eszik egyáltalán semmit, akkor előfordulhat, hogy nincs gyomorsava elég, és azért nem eszik, mert nem tud emészteni. Mi így jártunk a 10 hónapos gyerekkel. Beteg volt, antibiotikumot szedett. Meggyógyult, és nem evett. Reggeli semmi. Tízórai semmi. Ebéd semmi. Uzsonna semmi. Vacsora semmi. Az orvos optacid gyomorsavbeállítót javasolt, reggel este 3 napig. Már a reggeli adag után fél órával éhes volt, és evett.
2022. máj. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!