Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 szó 2 évesen? Nem kevés?

8 szó 2 évesen? Nem kevés?

Figyelt kérdés

Tatics (kavics)

Anya

Anyu

Ap (apa)

Dedi (apa angolul)

Biabia (Bianka)

Baba

Ama (alma)


2022. márc. 15. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Lányom meg ennyit sem mondott


Baba

Mama

Papa

Cic (cica)

Ku (kutya)

Nyanyanya(anya)


Ennyi volt a szókincse … aztán egy ideig nem is nagyon bővült, majd már elmúlt 2,5 éves amikor is meglódult !


Szerintem nem gaz ! A lényeg hogy szotag, szó képzés működik , innentől kezdve nagy baj már nem lehet !

2022. márc. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Miért mondja az apát angolul ?
2022. márc. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

A második kislanyom 2,5 evesen mondott kb ennyit a gyerekem. Most töltötte a 3-at es w honapja mar gyonyoruen, tisztan, mondatokban beszel.

Szoval nem gaz, be fog indulni a beszede, csak kicsit lassabban.

Az elso kislanyom meg mar másfél evesen mondatokban beszelt. Szóval nagyon kulonbozoek am, ne aggodj:)

2022. márc. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nagyon kevés.
2022. márc. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem biztos,hogy bajt jelent. Az enyem kb 15 szot tud. Eleg. Bar o rak ossze mondatod. Ez nagyon jo,vagy ez nem jo. Anya nezd. Kb ennyi. A kislanyom 2 evesen 0 szot tudott,azt se mondta anya,csak hablatyolt,megis cserfes kislany lett. Kutya baja. Bolcsiben legkesobb megindul.
2022. márc. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

De, kevés.

Egynyelvű környezetben 50 szó és a kétszavas mondatok megjelenése az elvárt.

Kicsit szigorúnak tűnik (egyik gyerekem sem teljesítette), de jelzésértékű, ha a közelében sincs.

Innentől kétféleképpen alakulhat:

-beindul legkésőbb 2,5 évre magától;

-vagy nem és akkor már 1 egyéves késésben leszel a beszédindítás optimális megkezdésével.

Szar egy megkésett beszédfejlődésű gyerekkel akkor is, ha időben kezdik.

Inkább menj utána most, hogy van-e baja. Ehhez mindössze egy hallásvizsgálat és egy neurológus kell.

Ha minden rendben, lehet várni a spontán indulásra.

2022. márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

A lassan 2 éves kislányom már mindent mond, magától is, utánunk is, sőt, egyszerű kétszavas mondatokat is összerak, pl. rászól a nagytesójára közös étkezésnél, hogy "ülj le!" (🙂). De szerintem nem meglepő, hogy Ő így beszél, ugyanis a két nagyobb tesó állandóan beszél Hozzá. Viszont az első gyerekem (fiú) két évesen még alig mondott néhány szót, inkább csak szótagjai voltak, teljesen elkeseredtem. Ő most 9 éves szöveggyár! A nagyobbik lánykám pedig, aki most 7 éves szépen fokozatosan kezdett beszélni, Neki nem robbanásszerűen indult be a beszéde, hanem már jóval két éves kora előtt elkezdett szavakat mondani. Es amikor a bölcsibe bekerült, ott csak fokozódott, ott kezdett mondatokat összerakni. A három gyerekem közül a legkisebbem a legnagyobb dumás, mondom, Neki már most mondatai vannak.

Ahány gyerek, annyiféleképpen alakulhat a beszedfejlődése, a nagytesó(k) pedig segítenek ebben nyilván.

2022. márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem gond. Elvileg 20 szó kell 2 évesen, de ebben a hangutánzó ls benne van, pl. vauvau, vagy az általa kitalált szó is. Lányomnak 5 szava volt és kb. 2 és fél évesen kezdtem vele fejlesztésre járni, egyébként anélkül is beszélt volna, de csak 3 éves kora után kezdett mondatban beszélni.
2022. márc. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Nemrég voltunk 2 éves státuszon. Kisifam ugyanez. Azt mondta a védőnő, hogy a legtöbb gyerek aki hozzá jár, 2 és fél évesen sem beszél, nincs ezzel semmi gond.
2022. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!