Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi történik közvetlenül...

Mi történik közvetlenül szülés után?

Figyelt kérdés
Megszületik a kisbaba, megkapod, elviszik, és hogy lesz tovább? Természetes és császármetszéses szülés esetében is kíváncsi vagyok mindenre.
2010. szept. 8. 20:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én simán szültem, szóval amikor elvitték a babát akkor a doki bevarrta a gátat, utána még két órát ott kellett feküdni a szülőágyon megfigyelésen. Aztán letusoltam, a szülésznő segített felöltözni,és elkísért a csecsemőosztályra ahol megnézhettem a babát aztán elkísért még a kórterembe is. Kb ennyi.
2010. szept. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
kórháza válogatja,a barátnőmet elküldték zuhanyozni,stb,én fel se kelhettem,csak segítséggel,8 órával a szülés után (ő 2,5 én 4 kg-os babát szültem),nekem varrás után visszahozták,2 órát ott volt velünk (apás szülés volt)utána eltolták,engem a kórterembe,de amint megtörtént a zuhanyzás megkaptam a babám.
2010. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Császáros voltam, este 9-recmeglett a babám, megmutatták mikor kivették, párom lement vele a csecsemőosztàlyra, lefényképezte fogta babusgatta, addig engem befejeztek összevartak, mire kész lettem párom várt a műtő előtt, letoltak a kórterembe, jött velem, hozta a cuccom kipakolt, megmutatta a képeket a gyerekről, majd hazament, én meg reggelig aludtam.

Reggel jött párom, hozott kaját, kivették a katétert, a hátamból az edát 10 körül, felálltam letusoltam, és miután biztosan mentem mehettem a babámért.

Férjem minden nap reggeltől estig bent volt a kórházban, minden nap jött valaki látogatóba szüleim barátok.

Babát reggel lehetett kitolni, éjszakára le kellett adni, kórterembe bárki bejöhetett.

2010. szept. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sima szülés, Kaposvár, (még)nem bababarát kórház:


Megszületett, 2 percre a mellkasomra tették, gyönyörködtünk benne.

Elvitték mérni, rendbetenni stb.


Addig engem kívül-belül varrtak, 2 órát ugyanott kellett maradnom megfigyelésre.

Majd át az osztályra.


Vasárnap este 8 óra volt.

Hétvége lévén nem volt gyerekorvos, ezért másnap reggel kaptam meg a kincsemet.

2010. szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én ikreket szültem természetes útón, Zalaegerszegen.


Születésük után rögtön elvitték őket, csak pár pillanatra hozták vissza miután lemosdatták őket. Közben a doki összevart. Ezután 3órát kellett maradni a megfigyelőben. Infúziót kaptam ami ez idő alatt lecsepegett. Ezután a szobába toltak ahol újabb 2órát kellett feküdnöm. Este 7körül kelhettem fel zuhanyozni, de csak nővéri segítséggel ment a sok vérveszteség miatt. A lányaimat csak másnap délelőtt láthattam, mert nem bírtam felkelni az ágyból. KOraszülött osztályon voltak, így nem hozhatták le hozzám. Zegerszeg is bababarát címet visel.

2010. szept. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bp, János kórház: sima szülés után 2 óra őrző a szülőszobán, utána lekísérnek a szobába.

Én csaszis voltam (életmentő, nem progis) így altatásból a folyosón tértem magamhoz ahogy a szobám felé tolnak. Betettek az ágyba, behozták a babát megmutatna, ,majd elvitték, hogy térjek magamhoz ébredjek fel normálisan. Utána még visszahozták, estig velem volt, este visszavitték -éjjel a katéter miatt nem tudtam volna kelni hozzá- reggel felkeltem, és már én csoszogtam érte. Onnantól egész nap velem volt, csak az esti fürdetésre és a reggeli vizitre vittem be.

2010. szept. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Megszültem, rámtették, aztán elvitték, de mire a méhlepény is kijött (kb 10 perc), addig már a babám is visszatért a mérésből és öltözésből. Amíg engem varrtak (gátmetszés), addig ő rajtam feküdt, a férjem pedig mellettem. Ezután szoptattam. 2 órát voltunk még a szülőszobán, utána átmentünk a kórterembe, babástul mindenestül. Végig velem volt a kórházban.
2010. szept. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
bp, soteII: Vákummal szültem, repedtem össze-vissza. Ezért nekem így zajlott: Megszületett, megmosdatták, rám rakták egy percre, aztán elvitték. Engem varrtak 1 órán keresztül, majd még egy órán keresztül altatásban, majd két órát még ott voltam, ébredeztem, aztán felvittek a csecsemős osztályra. Akkor már mehettem volna a babáért, de még nem tudtam. Eredetileg meg így zajlott volna, ha nincs a vákum: megszületik, mosdás, addig anyát varrják, majd két órát ott lehet a baba mama papa a szülőszobán. De ez csak akkor, ha nincs komplikáció.
2010. szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

császár, bababarát kórházban

műtét után intenzív, mindkét karomba be volt kötve valami, szó szerint meg sem tudtam mozdulni, de már hozták a babát szoptatni,

másnap már újszülöttosztály, a baba innentől kezdve végig velünk volt, a nap 24 órájában

a tej nehezen indult, a gyerek ordított, én sírtam, mégsem adtak neki semmit, csak szoptatni lehetett, még a bimbóvédőt sem engedélyezték :( a szoptatásban segítettek, volt kedves nővér, de volt bunkó is

a fürdetést nem mutatták meg

nagyon nehéz volt ez a pár nap, de végül minden rendben lett, megindult a tej, majd a gyerek súlya is, így 3 éjszakát voltunk kórházban aztán hazaengedtek

péntek délelőtt mentünk haza, a védőnő már szombaton kijött, a doki meg hétfőn, ők mindent elmondtak

2010. szept. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Természetes szülés volt, utána nálam a következők történtek:

- gátsebet összevarrták (ez kb. egy órás mutatvány volt, már torkig voltam vele)

- egy órát még ott kellett feküdnöm megfigyelésen, eközben a kisfiam az újszülött osztályon volt megfigyelésen

- átpakoltak ilyen gurulós ágyra és felvittek a kórterembe, begurítottak az ágyamra és a kisfiamat is megkaptam

- kicsit később bejött egy nővér, kikísért pisilni, majd vissza az ágyba

- utána már este volt, lekapcsoltuk a villanyt és aludt mindenki

2010. szept. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!