Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beoltatnád a 14 év alatti...

Beoltatnád a 14 év alatti gyerekedet koronavírus ellen?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. nov. 17. 17:01
A kérdező szavazást indított:
Természetesen. Mindegy, milyen vakcinával, csak védett legyen.
Persze. A kötelező oltásokról nem is kérdezik az embert, kéri-e vagy sem.
Igen, de csak a következő vakcinával:...
Csak akkor, ha lenne végre olyan injekció, amiből elég 1-2 adag, s egy életre védett lesz.
Attól függ, a gyerekem akarná-e az oltást.
Nem, ha háromszor-négyszer kell egy évben. Influenza ellen sem oltatom a gyerekemet.
Semmiképpen, mert nem tudhatjuk, milyen mellékhatásaik vannak a vakcináknak.
Ki van zárva. Magamat sem oltatom, egy gyerek pedig nem kísérleti nyuszi.
112 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó kettő kb. ugyanaz.


Nem, nem oltatnám be. A többi kötelező oltással kapcsolatban nincs ennyi ellenző, annyi mellékhatásoktól szenvedő ember, mint ennél.

Én már a bárányhimlő elleni oltás kötelezővé tételénél is húztam a számat, szerencsére mi pont kiestünk ebből.

2021. nov. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
1 tévedés. Minden oltásnál pontosan ugyanez a cirkusz megy, amikor új. Csak most már a neten az összes féleszű könnyen egymásra talál és hamarabb hisznek egymás félinformációinak, mint egy covid osztályon dolgozó belgyógyásznak. Ez az internet nagyon káros hatása.
2021. nov. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
1-es. Szerintem nem ugyanaz a kettő utolsó válasz. Van az a helyzet, pl. hogy munkahelyi nyomásra be kell oltatni magát a felnőttnek, de a gyerekét nem akarja. Ez az utolsó előtti, de az utolsóra nem igaz.
2021. nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Azon mégis mi a félinformáció, hogy, az oltáskárosultak többezres csoportjában az emberek névvel, lakhellyel, fényképpel leírják a tapasztalataikat? Ezzel szemben egy dolgozó, aki azt mond, amit szabad... Hát döntse el mindenki, hogy kinek hisz.
2021. nov. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Tudtommal csak Pfizerrel lehet egyelőre, úgyhogy nem mindegy, melyik vakcinával. Amúgy nem tudom, mert a fiam még csak 2 éves, szerintem ekkora gyereket nem oltanék be, de ha az orvosunk ajánlja, akkor igen, mert megbízom benne.
2021. nov. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

#4


Minden gyógyszernek van mellékhatása. Ha egyszerre bevenne az ország egy szem Aspirint, akkor is lenne szép számmal akinél súlyos mellékhatásokat váltana ki, akár bele is halna az allergiás reakcióba. Ettől függetlenül ez még egy biztonságos gyógyszer, amit nyugodtan alkalmazhatsz.

2021. nov. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Az oltáskárosultak nagy része hipohender és mindent az oltásnak tulajdonít már....
2021. nov. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
4 egyrészt a 7-nek igaza van. Másrészt pedig kolléganőm is előadta, hogy Jajj az anyukája egyik barátja meghalt 3. oltás után. Jajjj jajjjj. Ezen ment a dráma pár hétig. Erre múlt hét végén egy beszélgetésben kiderült, hogy amúgy derék Marci bácsi 30 éve masszív alkoholista mája meg már a kanyarban sem funkcionál évek óta. Akkor ő most miért is halt meg? X idővel a 3. oltas után? Biztos, hogy az oltástól. Nem attól, hogy elitta már az agyát és a máját is. Meg hát van aki az oltás után esik le a létráról biztos az is az oltás miatt szédelgett nem? Vannak tényleges mellékhatások. Nekem is voltak meg sokaknak, de azért ne higgyünk már el minden hülyeséget.
2021. nov. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem.
2021. nov. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem. 1 éves, ha kijön nekik is oltás, kizárt, hogy beadassam, amíg nincs megfelelő, elegendő tapasztalat vele.

Magunkat beoltattuk, de az más, felnőttként vállaltuk magunkért a kockázatot, ha valami durva mellékhatás jönne ki, ami maradandó károkat okoz, de nem bírnék a lelkiismeretemmel, ha egy önmagáért felelni nem képes, kiszolgáltatott embert kísérleti szerrel oltatnék.

2021. nov. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!