Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogyha a fiaim...

Mit csináljak, hogyha a fiaim együtt folyamatosan rosszalkodnak, és kezelhetetlenek?

Figyelt kérdés
5 és 3 évesek. Felpörögnek egymás társaságában, bíztatják egymást a hisztiben, szófogadatlanságban. Kibírhatatlanok és kezelhetetlenek. De külön-külön normálisak. Ha más gyerekekkel vannak, és nincs ott a másik, akkor is normálisak.
2021. szept. 16. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem bírnak viselkedni szegregáld őket,legyen ez a bűnti, még ilyen kicsik lehet őket nevelni.
2021. szept. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ami bevált:

Igaz, nagy a korkülönbség, 9 év, de simán össze tudtak kapni, amikor a kicsi 3-4 éves volt. Olyankor mozzanat állj! Mindkettőt odahívtam. Szépen sorban egymás után elmesélték, mi történt. Addig a másik nem szólhatott bele. Mindkettőt meghallgattam. Aztán kibogoztam, hogy ki mit csinált, ki mit hibázott. Amíg meséltek, illetve a másikat hallgatták csendben, addig le is nyugodtak. Egyik alkalommal az egyik kezdte a történetet, legközelebbi balhénál a másik. Ezt megszokták, aztán elmaradoztak. A kicsi már 8 éves, de nem emlékszem, hogy hány éve vesztek össze utoljára. Nálunk nem játszott a “te vagy a nagy, neked legyen eszed”, mert ezt a kistesók ki szokták használni. Mindig egyenlőként kezeltem őket, illetve, aki hibázott, az vállalja a felelősséget a korának megfelelően, akár 3, akár több éves.

Ezzel a módszerrel hamar leszoktak a veszekedésről, csak ehhez nagy türelem kell, hogy mindig végigcsináld.

2021. szept. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha csak simán szétszeded őket, de nincsenek meghallgatva, akkor marad bennük feszültség. Így könnyebben összeugranak újból. Érezheti azt, hogy igazságtalanul lett megbüntetve, mert a másik volt a hibás. Én mindenképp meghallgatnám a viták miértjét.
2021. szept. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
Testi fenyítés kell nekik.
2021. szept. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mint a fiam meg a lányom. Katalizátorai egymásnak. Más gyerekkel, a nővérükkel vagy egyedül angyalok, együtt robbannak. Nagyon sokáig alap háziszabály volt, hogy ők ketten nem maradhatnak egyedül 5 percre sem. MOst már 8 elmúlt a kicsi is, együtt jönnek haza idéntől a suliból, és már nem vesznek össze az úton. Huhh. :)

Amúgy nem csináltunk semmi extrát. Ha összevesztek, szétzavartuk őket, a nagyot leszidtam, hogy minek cukkolja direkt a kicsit, a kicsit leszidtam, hogy minek hisztériázik, aztán lenyugodtak.

2021. szept. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ki beszélt itt veszekedésről? Nem azt írtam. Felpörgetik egymást meg biztatják egymást a hisztiben.
2021. szept. 16. 20:13
 7/8 anonim ***** válasza:
13%
Durr egy füles. Jó nagy csattanós.
2021. szept. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szomszéd onokák is ilyenek....senki nem neveli őket, ha elgurul a gyógyszer kénytelen leszek én megtenni.
2021. szept. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!