Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt még olyan aki egyedülá...

Van itt még olyan aki egyedülálló szülőként albérletbe lakik? Hogy boldugoltok?

Figyelt kérdés
2010. aug. 22. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is egyedül vagyok a kisfiammal,következő hónaptól készülünk albérletbe.Hogyan fogunk boldogul,na ezt én is szeretném tudni.De muszáj,nem tudok együttélni a szüleimmel.Ráadásul gyesen vagyok,a gyerekem megy bölcsibe,majd utána tudok keresni munkát(persze ha találok).Fogalmam sincs mi vár ránk.

2010. aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, én.

Hát, anyagilag szűkösen vagyunk, de remélem előbb utóbb majd jobb lesz.

2010. aug. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Én is albérletben lakom a gyermekeimmel (2db) és a kutyámmal.

Soha nem unatkozom, nincs gondom az elalvással és ritkán költök Magamra.

2010. aug. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Javaslom hogy a polgármesteri hivatalba feltétlenül menjetek be,sok papírt kell kitölteni de vannak anyagi és nem anyagi segítségek.Ne hadjátok hogy lerázzanak.

Fel lehet még keresni a gyermekjóléti szolgálatot ott is tudnak néhány dologban segíteni.Én nem de egy ismerősöm ilyen helyzetben van,és van mikor meghívom ebédre vagy vacsira.Volt hogy a családunk nem fogyasztja el a teljes ebédet azt van hogy ételhordóban elviszem nekik.Nekem is jó érzés adni és látom hogy nekik milyen sokat jelent 1-1 tányér étel. A mai világban nem szégyen segítséget kérni főleg ha a gyerekekről van szó. :-)

2010. szept. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem egyedülálló vagyok, de csatlakoznék az előttem szólóhoz. Valóban fel lehet keresni a gyermekjóléti szolgálatot, ott többet tudnának segíteni Neked, mint itt. S vannak különböző támogatások segélyek hátrányos helyzetűek részére. Vagy a helyi önkormányzatot keresed fel vagy a gyermekjólétibe bemész. A gyereket meg nyugodj meg nem vehetik el Tőled, mivel anyagi okból nem lehet egy gyermeket se kiemelni a családjából, s a gyermekjóléti célja épp az, hogy segítség a nehéz helyzetben lévő szülőket. Pl. a te esetedben, persze ez a jövedelmedtől is függ, igényelhetsz rendszeres, s rendkívüli gyermekvédelmi támogatást, de ezt pontosan elmondják a gyermekjólétisek, s azt, hogy Te esetedben mi jár. Segítenek kitölteni a nyomtatványt. Van még az átmeneti segély, azt biztosan megkapod. Ez a 1993. évi III.-as tv-ben benne van, netről is le lehet tölteni, hogy mi az az összeghatár aminél még jár. Az átmeneti segély egyszer igényelhető pl. olyan esetben, ha a megélhetésed veszélyben van. Vagy pl. fürdő felújítás. De ezt is érdeklődd meg, az biztosabb. Én is Gyermekjóléti Szolgálatban voltam gyakorlaton, bár elég régen, s azóta nem sikerült elhelyezkednem, s mi is egy fizuból vagyunk (90ezer) a párommal, s lassan a picivel, nem albiban, jó lenne, mert após elszedi, de még mindig gazdaságosabb. Ja, s a gyermekvédelmi tv. az 1997.évi XXXI vagy XXXII-es tv, nem emlékszem így fejből pontosan. Remélem tudtam segíteni.

Amúgy Ti a gyerekkel mennyi jövedelemből éltek? S mennyi megy az albira? Ha megírod, lehet tudnék még segíteni. S ha nem tudtál róla, akkor még tudnám javasolni, az anya óvót vagy a családok átmeneti otthonát is, ahol együtt lehetsz a gyerekkel, kapsz étkezést, szállást, s ott tudnál spórolni. Pl. volt olyan család, akin látták, hogy igyekezett, annak az Önkormányzat adott lakást, ahol élhettek. S az már a sajátjuk lett. Szóval érdemes utána járni ezeknek a dolgoknak. Sok szerencsét

2010. szept. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
87e a nettóm,és nem adnak támogatást még az óvodai étkezéshez sem.Sajnos az albérlet öszege senkit nem érdekel.Egyébként elvagyunk,csak érdeklődtem.Köszönöm a válaszokat.
2010. szept. 7. 18:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, akkor tényleg nem kapsz :( Sajnálom. Azért próbált meg a Gyermekjólétit, ott biztosan tudnának neked olyan kiskaput találni, hogy megkapd legalább az óvodai étkezést. Vagy utalj az albérletre. Ha viszont nagyon szűkösen lennétek a gyerekkel, az anyaóvóban próbálkozzatok.

Amúgy meg érdeklődj utána az óvodai étkezésnek, mert egy rokonom is úgy van bejelentve, hogy egyedülálló, azért nem házasodtak össze a vőlegényével, s így emelt összegű családi pótlékot kap + az óvis étkezést, valamint ingyenes tankönyvet.

2010. szept. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!