Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes kérdés? Akkor most 3 év...

Gyes kérdés? Akkor most 3 év lesz újból? Mikortól lép életbe?

Figyelt kérdés

Ma reggel halottam a hírekbe,érdekel a dolog mert szeretnénk kis tesót a kisfiamnak.



25/N


2010. aug. 19. 07:14
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Èn személyszerint nem hiszek benne,hogy vissza állítják.....

Már annyi mindent igértek......

2010. aug. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

én ezt olvastam.


[link]

2010. aug. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha vissza is állítják, akkor is 2012-től. Akkor töltik be a két évet azok a babák, akik beleestek a korlátozásba.
2010. aug. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
visszamenőleges hatállyal akarják visszahozni (legalábbis ezt mondták) úgyhogy tökmindegy, mert vonatkozni fog rád is...
2010. aug. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Na én a kommenteket is végig olvastam, hát érdekes.

Az egyik nagyon tetszett. Csak annak legyen a gyes plusz egy év, aki előtte ledolgozott X időt.

Na én azon szerencsés szerencsétlenek közé tartozok, aki fiatalon vállat gyereket, negyed évet dolgoztam, amikor született a fiam, a céget felszámolták három hónappal a szülés előtt, se biztosítási jogviszonyom semmim nem volt, mert nem voltam annyi ideig dolgozó amennyi kellett volna hozzá, az akkor még 180naphoz nem jött össze a három hónap munkaviszony sem:S előtte főiskolás voltam, sehová nem vesznek fel, pedig lassan egy éve baktatok munka után... Éhenhalhatok diplomával gyerek mellett, bölcsi nincs, mire ovis lesz, ha túléljük a telet fűtésszámla miatt, addig meg itthon szenvedek és keresgélek, csak sajna egy anyuka nem kell sehol... És lehet beosztom a pénzecskénket, nem szenved hiányt a gyerekünk, rengeteg mindenről lemondok, szeretetben nevelem, de mégis belül bánt, hogy esetleg azért mert vállaltam a gyerekem a mai világhoz nézve jól elb az életem....

És sajnos senki sem látta előre, hogy a céget az apeh teljesen felszámolja, a tulajt még le is csukták, jól kerestem akkor, ezért is mertük bevállalni a kicsit.

Szóval akkor aki gyereket szeretne az nyaljon sót amíg nem szakad rá a nemzeti bank plusszos egyenlege...

És arról nem beszéltünk, hogy ahogy lejár a védettség úgy kivághatnak, mint macskát...a munkahelyről, játszótéri kis pajtás anyukájával megtették, most azt sem tudja hová kapjon, mit csináljon, felvették a gyerekét oviba, boldogan ment dolgozni, nem volt védve már jogilag, első nap felmondólevél várta, másnap már nem kellett bemennie...


És néha úgy érzem akik ennyire szankcionálnák, ki és hogyan kapjon gyest/gyedet azok akik sírnak rínak hó végén, hogy már nincs pénzük. Hátha így nekik több jut. Illetve azok akiknek a milimolyos férjecske, szülők nyomják a pénzt, és nem tudják milyen az amikor az embernek nem jut, és csak a csoda segíthet.

Az, hogy szankciókat emelnek azt érik el, hogy rengetegen fognak 40évesen gyereket vállalni, és vagy egészséges vagy nem... Nő az abok száma majd...


Nem az idővel, a mértékkel kéne játszadozni, hanem lehetőségeket nyitogatni arra, hogy aki akar az tudjon menni dolgozni előbb is, és persze aki kihasználja az idejét annak is. Esetleg a vállalatoknak is megérje alkalmazni az anyákat ilyen olyan adózási kedvezménnyel a gyerek iskolakezdéséig, nekünk ne pankráció útján eldönteni kié legyen az az utolsó hely a bölcsiben oviba, hanem ha egy településen/kerületben 120gyerek van, akkor legyen már 120gyerekre hely... Persze rossz érzés leadni a kicsit a bölcsiben oviban és kimaradni az életéből, de talán nem lennénk azért frusztlált p@csák, mert nincs pénzünk, és hiába rózsaszín ködben született a gyerek, most kilátástalanul egyik napról a másikra tengődünk...

2010. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, én is elolvastam a kommenteket, és tudjátok mit mondok? Nem baj, ha nem adnak juttatást állami pénzből a gyerek után, de akkor adjanak akkora fizetést minden dolgozónak, hogy ne okozzon gondot, ha egy fizetés kiesik, illetve amíg mindkét szülő dolgozik, lehessen annyit megtakarítani, ami elég a gyerek 3 éves koráig.

Tök jó, hogy példálóznak más országokkal, csak azt felejti el a sok okos, hogy itthon egy fizetésből éhen halni is nehéz, míg egy nyugati országban a tisztességes meló normálisan meg van fizetve, és elég egy fizetés a családnak.

Olyan sok mindenen kellene itthon változtatni, igaza van az előttem szólónak, azt fogják csak elérni, hogy egyre később szülnek az emberek, és egyre kevesebb gyerek fog születni, mert nem merik bevállalni:(

2010. aug. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, sokan példálóznak a külfölddel. Ugye azt is hallottátok, hogy pl. Finnországban minden gyerek után 200 Euro a családi pótlék (nem ez a neve, de a lényege ugyanaz). Emellett olyan országok is léteznek, ahol, ha kisbaba születik a családban, automatikusan megemeli a munkahely a fizetését 500 Euróval, hogy ne legyen gond a gyereknevelés... Erről miért nem ír senki, csak arról, hogy külföldön 6 hónap után vissza kell menni dolgozni???? Ja! Meg ha vissza is mennek, akkor van vállalati bölcsi, ahová az anya lejárhat szoptatni, van részmunkaidő (sok anya csak 4 órában dolgozik) és van távmunka, ami Magyarországon ritka, mint a fehér holló... Talán ezt is le kellene írni, nem csak a sok ostobaságot....

Bocsi Kérdező, hogy a válaszom előtt ezeket leírtam. Novemberben fogják tárgyalni a törvényt és az előzmények után úgy néz ki, hogy meg is fogják szavazni. 2012-től fog majd érvénybe lépni, de visszamenőleges hatályú lesz, hogy azok se maradjanak ki belőle, akiket érintett a 2010. májusa utáni törvényváltozás. [link]

2010. aug. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Visszatérve a gyerekszületés utáni fizetésemeléshez: így valóban meg lehetne akadályozni, hogy azok szüljenek egy halom gyereket, akik világéletükben nem dolgoztak és nem is akarnak... (itt nem a diploma után gyermeket vállalókra gondoltam), hiszen az apa fizetése csak akkor emelkedhet, ha bejelentett munkát végez... De sajnos ez nálunk utópia...
2010. aug. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!