Adjunk dupla vezetéknevet a gyereknek?
6 hónapos kismama vagyok, a gondolkodási időm vészesen fogy, de nem tudok dönteni. A bébi keresztneve már a fogantatás előtt megvolt, viszont a vezetéknevéről soha nem beszéltünk a párommal. Én mindig azt gondoltam, hogy házasok leszünk, amikor gyereket vállalunk, de nem így lett. (Amúgy tervezett baba, csak párom a lánykéréssel van kis csúszásban :D) Házasságban nyilvánvaló lett volna, hogy apuka nevét kapja, de így ebben a helyzetben arra gondoltam, hogy mindkettőnkét megkapná kötőjelesen: apukáé elől, utána az enyém. Így egyértelmű lenne, hogy összetartozunk, (nekem idegen lenne, ha pl.Kovács Józsi anyukája Tóth Anikó, de ha Kovács-Tóth a gyerek, máris családiasabb a dolog) ha pedig meglenne egyszer az esküvő, a babával azonos lenne a vezetéknevünk.
Páromnak amúgy nem tetszik a dolog, szerinte ez a verzió a furcsa, azt szeretné, ha csak az ő vezetéknevét viselné. Ezen is elgondolkoztam, mivel kislányt várunk, és a későbbiekben ha férjhez megy akkor egyszerűbb lenne felvennie a férje nevét, ha csak egy vezetékneve van.
Hangzásra mindkét verzió jó.
Mit gondoltok, melyik lenne a helyes döntés?
Nekem nagyon nem tetszik a két vezetéknév, de azt is megértem hogy a lánykérés tuskeje miatt rossz érzés van benned hogy hagyomanyosan az alap nevet kapja.
Szerintem érzelmileg mindenki jól járna ha egy romantikus kettanus esküvővel oldanatok fel a helyzetet, és a kislányok vezetékneve nem mindig ezt a tusket mozgatna meg bennetek!:)
Hát, nekünk házasságban van kötőjeles neve a gyerekeinknek, de az okfejtésedtől égnek állt a szőr a hátamon... Ha úgy gondolod, belátható időn belül csak elvesz az a jóember, pláne, ha látja, hogy ez neked ilyen identitásválságot okoz, akkor elég lesz az ő neve.
Én azért kértem, hogy kötőjeles legyen, mert mindkettőnk neve rövid és tucat, így egyben meg jól hangzik. De a gyerekeknek is mondtam, hogy eskü nem fogok megsértődni, ha az anyai felét elhagyják egy szép napon.
Ha ki akartok vele cseszni... kb... gondold el, minden aláirásnál, név leírásnál....
Nálunk egyértelműen az apja nevét kapta, akkor meg nem voltunk házasok. Én biztos nem adtam volna a sajátomat is plusszba neki.
Én férjem nevét kötőjellel vettem fel, de marha hosszú lett a nevem így, valahol megbántam ezt a formát.
Gondolj bele, mi lesz, ha egyszer férjhez, feleséghez megy az a gyerek és megint képbe jön majd egy újabb családnév.
Akkor mi lesz? Lesz belőle Tóth-Kiss-Farkasné Borbála?
Ez nagyban függ a két vezetéknévtől. Mennyire hosszúak és/vagy bonyolultak? Hogyan hangzanak egyben? A keresztnév, amit választottatok, mindkét verzióhoz illik, az apa nevéhez és a duplához is?
Egyébként én megelégednék az apai vezetéknévvel, hacsak nem szól ellene nyomós indok. A dupla, tehát hosszú név sok esetben hátrány. Onnan kezdve, amikor az iskolában büntetésből 100x le kell írnia a nevét, odáig, hogy felnőttkorában nem fog ráférni pl a bankkártyára.
Na most nővérem példája.. nekünk apukánknak kötőjeles a vezetékneve és mind a ketten 2 keresztnevet kaptunk 🤦♀️ apukánk meghalt, így nővérem a tiszteletére meg akarta mindenképp tartani a lánykori vezetéknevét de fel is szerette volna venni a férjéét, hogy "látszodjon", hogy házas.
Most egy bemutatkozás:
Kalmárné Rostási-Szabó Mónika Mária
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!