Ha a gyermek az anya nevén van (nincs bejegyzett apja), az apának milyen jogai vannak?
Együtt neveljük a párommal a közös kisfiúnkat, de jelenleg különböző okok miatt az én nevemen van. Ha szétmennénk a párommal milyen jogai lennének a gyermek iránt? Pl. én külföldre költözhetnék a picivel a párom engedélye nélkül? Vagy lenne esélye elvenni tőlem a gyermeket?
A válaszokat köszönöm!
10!
Azért azt nem árt tudni, hogy a férfi oldaláról nem olyan egyszerű ám apasági pert indítani....
annyira okosak itt megint egyesek, és olyan magabiztosan tudják állítani a hülyeséget...
az, hogy nem kapta meg az apja nevét, nem jelenti azt, hogy az anyakönyvbe be van-e jegyezve a férfi. Szóval, ki van beírva apának? Erre válaszolj, utána tudunk segíteni
Ki jogosult az eljárásra?: Az apaságnak és az anyaságnak, bírósági megállapítását keresettel lehet kérni, s keresettel lehet megtámadni az apaság vélelmét is. A pert a jogosultnak személyesen kell megindítania.
"Az apaság megállapítása iránti per célja az apa személyének megállapítása. Erre akkor kerülhet sor, ha az apa helye az anyakönyvi kivonatban üres vagy képzelt apa van oda bejegyezve, azaz valós személyt nem kell a gyermek apjának tekinteni. Ha az apai státus betöltött, ugyanazon gyermekre nézve más férfi apaságának megállapítása iránt nem indítható per."
Tehát bármikor indíthat pert az apuka, mivel nincs bejegyzett apa az anyakönyviben.
Nem neki kell a perköltséget állni, mert utólag az apának kell bizonygatni, hogy ő az, és még ő lesz “kinézve”, amiért nem akart a gyereke törvényes képviselője lenni x évig, ráadásul még volt róla tudomása is!
Ha már van bejegyzett(képzelt vagy bármilyen) apa, akkor csak az ezt támadó félnek kell állnia a perköltséget és még így is nehéz dolga lesz, mert az államnak az az érdeke, hogy legyen apja a gyereknek, az nem, hogy a vér szerinti apja legyen az, ilyen hercehurcának kitenni a kicsit meg az anyját.. Szóval apuka utólag perelhet(ha hagyják), fizetheti a költséget, és még a véleménye is meglesz az embereknek.
#15 véleménye is meglesz az embereknek?😂
Eddig sem zavarja őket, hogy nincs apa bejegyezve, a bíróság meg kétlem, hogy egy ilyenen fennakadna.
Bizony hogy meglesz, az egyik első kérdés lesz, hogy “mióta tudja maga, hogy ön a gyermek apja? Miért nem akarta eddig gyakorolni a szülői jogait a gyermek felett? Miért akarja most?”
Ezek el fognak hangzani, és nincs rá olyan válasz, amitől apuci rendesnek fog látszani, be kell vallani, hogy “nem tartottam fontosnak”-nem tartotta fontosnak, hogy hivatalosan is a gyermeke apja legyen??, “nem akartam gyerektartást fizetni” csendes szégyen, meg mittudomén még milyen indoka lehet egy apának”
Ott aztán érezheti a szégyent, ami eddig kimaradt!
A kedves kérdező írt nekem privátban,és szó sincs olyanról hogy az apa ne akarta volna a nevére venni már születésekor.
Bár azt nem írta a kedves kérdező hogy ha idő hiányában nem lett meg az apasági,akkor ettől függetlenül miért nem lett bejegyezve mint apa???
Itt van valami még más is a háttérben ha jól sejtem
#17 írta a kérdező, hogy együtt nevelik. Szomszédok, kollégák, védőnő, bárki tanúsíthatja.
Nem csak az apának kell akarni, az anyának is, hogy elismerő nyilatkozatot tehessen.
Ha az anya nem akarja, az apa folyamodhat perhez!
Nem az anya dönt arról, hogy az apa hivatalosan is az apja lesz r a gyereknek, az apa az anya nèlkül is el tudja intèzni! Ne szedjük már le a felelősséget az apáról, az ő dolga, az ő èrdeke, hogy hivatalosan gyakorolhassa a jogait a gyermeke felett, akkor is, ha az anya nem akarja. Ha az apa nem tette meg, az nem az anya sara, jogilag ő nem visszatartó erő ebben!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!