Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felsorolnád gyerekenként...

Felsorolnád gyerekenként milyen változás volt ezekben nálatok?

Figyelt kérdés
Hol laktatok,dolgoztatok még gyerek előtt? Mikor lett kocsi,ház,munka,ha jött a baba majd a többi,éppen milyen anyagi helyzetben voltatok? Pl.mi párommal 3 évig albérletben éltünk,lett jogsi kocsi( olcsó), jött a baba,drágább kocsi,drágább albi,emiatt anyám házába mentünk le falura 2 évre,majd hitelre ház,vissza városba mikor munkám lett,oda jött még kettő baba.első sokáig egyke volt,és mindig le kellet kötni nehezebb volt.már végig dolgozom.hitelt fizetjük.babaváró.barátnőmnek 36 évesen lett gyereke nem akar többet,de ők már vettek faluban egy házat,kifizették,nincs hitel,(de sajnos elváltak)rokonomék csokra vettek házat csak pár milliót kell fizetniük.de elsőnél még szülőknél laktak 4 évig.
2020. okt. 14. 05:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Először albérletben, majd vettünk saját lakást(2 és fél szoba)van egy autó(nekem nincs jogsim)dolgoztunk, utána jött a baba, most is ugyan ott élünk mint szülés előtt.
2020. okt. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Saját házunk van, mind a kettőnknek saját autó (az enyém először egy pici, olcsó autó volt), mind a ketten dolgozunk. Első gyerek után én vettem magamnak egy nagyobb, kicsit drágább autót.

Még a második gyerek születése előtt a férjem cserélte le az autóját egy felsőbb kategóriás, nagy családi autóra. Erre vett fel egy kis autóhitelt.

Ugyan ott lakunk továbbra is, nem tervezünk költözni.

Én jelenleg itthon vagyok a 4 hetes babával, férjem dolgozik munkahelyen, de saját vállalkozásunk is van.

2020. okt. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bp-en éltünk, dolgoztunk.

A gyerek előtt 5 évvel lett kocsim / egy ősöreget vettem 150e-ért/

Lakása a férjemnek már a megismerkedésünk előtt volt, sajnos hamarabb jutott hozzá az örökségéhez, mint az átlag gyerekek.

Átlagos anyagi helyzetben éltünk.

/A kezdetekkor súlyosan átlag alatt, de nagy előny volt, hogy nem kellett albérlet.

A mindennapokat diákhitelből, diákmunkából oldottottuk meg ekkor még.

Jogsim nekem még gimnáziumban lett.

Férjemnek sajnos az akkori anyagi helyzet miatt 2 évre abba kellett hagyni. Nem tudtuk kispórolni a pótvizsgát, és pótórát, mert bejött egy 300e ft-os váratlan kiadás./


Gyerek előtt 2 évvel a szüleimhez költöztünk vidékre, családi házat keresni. ( max 6 hónapot akartunk, de így jött ki) onnan ingáztubk melóba

1 évvel gyerek előtt vettünk egy újabb autót ( a szeretett kis roncsomat 4 év után ugyanannyiért adtam el😅)

Meglett a ház is.

1 évig pofoztuk.. mert egy generálkivitelezés csak hitellel fért volna bele.


Nah beköltöztünk este, másnap megszületett a baba..


Azóta van 2. Kocsi , motor ..


És 2. Gyerek is.

Sok változás nincs, annyi hogy nem ingázik a férjem és én sem fogok. Időbe a gyerekek mellé nem fér bele..


A 3-at várom


35 éves vagyok

2020. okt. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Albérletben laktunk, majd vettünk saját házat (tehermentesen). Azután jött a baba. Az anyagiak megengedik jelenleg az egy gyermek fenntartását, de a második már nem hiszem hogy belefér. A jelenlegi anyagi helyzetünk kb. alsó-középosztálynak felel meg. Most tanulni szeretnék majd, hogy kikerüljek a rabszolgapiacról, utána esetleg szóba jöhet a második gyermek. Autója csak a férjemnek van, már megvolt, amikor összejöttünk. Nekem még nincs, de tervben van ez is.
2020. okt. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En nem gorcsoltem ennyire ra h tehermentes sajat minden,


-hazassagkotes utan nem vedekeztunk.Bp-en eltunk 1 szobas alberletben, de ket nagyon jo fizunk volt, oneronk viszont hazvasarlashoz nem.

Azonnal teherbeestem, mire totyogott, megbeszelten bevallaltuk a masodikat,mert kis korkulonbseggel szerettuk volna.

- Masodik gyermek mar egy nappali+halos alberletbe erkezett volna ha a ferjem nem esik nagy szerelembe es nem valunk el a szulesre.


-Igy videken a szuleimnel laktam a ket kicsivel 2 szobaban a kerteshaz felso szintjen 1.5evig.


-Innen 2 szobas alberlet. Kozben a munkahelyem megszunt mert a ceg kivonult Magyarorszagrol. A vegkielegitesbol vettem egy autot kp-re.


-Megismertem a paromat, aki kihivott magahoz kulfoldre (magyar), az o nappali halos alberleteben lakunk, amihez viszont 100m-re van a suli es itt naponta tobbszor kell ertuk menni, igy idealis a lakas elhelyezkedese.


- 5evig gyujtogettunk, az itteni keresetem az otthoni 2.5x-ese, idokozben osszehazasodtunk, kozos gyereket vallaltunk es most decemberben koltozunk a "sajat" hazunkba, 4szoba 3 szinten es kert.


Ennyit valtozott az eletem 10 ev alatt. Nekem az sem megnyugvas h most 22evig hitel lesz a nyakunkon, de nemsokara 3 szep gyerekem lesz, a munkahelyem fix es a fizum jo, a ferjembe mai napig szerelmes vagyok, oke most hirtelen mindenkinek lesz sajat szobaja de nekem ugyanolyan boldogsag a masfel szoba is, alberletben.


Biztam benne h az elet elrendezi es ugy tunik igy is lett.


38eves vagyok, tobb gyermeket nem tervezunk.

2020. okt. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2p évig vendéglátoztam. Autót is már korábban vettem (terepjáró, nem a legrégebb, de semmi hitelt nem akartam és inkább félre raktam).

Albérletben laktunk, szetmentünk és egy évet haza költöztem szülőkhöz.

Elkeztem gyed mellett dolgozni, gyerekre volt segítség, aki vigyáz rá. Akkor újra albi.

A kocsit nem cserélem le, ez tökéletes, nem volt vele baj a 7 év alatt, gyerek és kutya is elfér, szép állapotú és legalább nem veszít az árából sokat.

Most párommal telkeket nézünk és mobilházat szeretnénk.

Neki és nekem is van önerőm.

Gyed mellet eladó voltam (beugrós). Aztán maradtam a boltba állandóra.

Ausztriaában fuvarotam egy évet, most 1 éve buszvezető vagyok.

Mindig a szülővárosomban éltem.

28 vagyok, nő.

Lehet lesz egy közös gyerekünk is, de az még odébb van, minimum 3 év.

2020. okt. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első gyerknél dolgoztunk mindketten. A mamámnál laktunk egyedül volt a 100 négyzetméteres házban és megkért, hogy költözzünk oda. Autónk volt amkor is bár még lizingeltük. Gyüjtöttük a pénzt ezerrel amikor megszületett a baba és 5 év múlva vettünk egy házat. Igaz hitel is kellett hozzá. Felvettük a babavárót es felújítottok. Kifizettük a jelzálogot. Most született meg a második gyerek egy hónapja. Tervezzül, hogy veszünk megint egy házat a gyerekeknek ha nagyobbak lesznek. 😁
2020. okt. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!