Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem egy lakcimen lakik az...

Ha nem egy lakcimen lakik az anya meg az apa, de az apa igényli a gyest abban az esetben is le kell mondania a második gyerek születése után a gyesröl?

Figyelt kérdés
Külön lakcimünk van.Januárban születik a 2.baba.Ilye esetben is le kell hogymondjon a gyesröl az apa?
2010. júl. 25. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a lakcímetek más, de együtt éltek, tehát közös háztartásban, akkor csak az egyikőtök jogosult gyesre a második gyermek megszületése után.
2010. júl. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen

Hacsak nincs jogerős birósági végzés arról, hogy a nagyobbikat kizárólag az apa, a kicsitpedig kizárólag te neveled.

Tehát birósági gyermekelhelyezésben igy határoztak

2010. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ugy van,hogy papiron nem vagyunk élettársi kapcs-ban.Ő is meg én is máshova vagyunk bejelentve a lányom meg oda ahova én.Akkor tehát ilyenkor is le kell mondania rola?!Köszönöm.
2010. júl. 25. 13:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Irtam fenn

jogerős birósági elhelyezési határozat kell,hogy az apa is külön igényelhesse a gyest

2010. júl. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel a gyerekek azonos lakcímen lesznek (gondolom) és hatóságnál nem lesz nyoma a külön nevelésüknek (elhelyezés, gyerektartás), így igen, le kell mondani. Két gyerekre két ellátás nem jár. Csak választható a számotokra kedvezőbb, és persze a családi pótlék mindkét gyerekre.
2010. júl. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 26. 08:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!