Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudnám ösztönözni a...

Hogy tudnám ösztönözni a 10-hetes babámat hogy ne csak a jobb felét használja a fejecskéjének hanem a balt is?

Figyelt kérdés
Az a gond hogy a babám állandóan a jobb felét használja, ezt úgy értem hogy mikor alszik háton mindig jobbra forditja a kis fejét balra sose és kicsit eldeformálodot a fejecskéje. Nagyon félek hogy ez igy fog maradni. Már az orvos is megjegyezte hogy ez igy nem jó, azt mondta tegyünk a bal oldalára az ágynak egy lámpát hátha a fény felé forditja a kis fejét, de sajnos ez nem igy történt. Nagyon kétségbe vagyos esve!
2008. nov. 15. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet, hogy mikor még a pocidban volt, "elfeküdte" a nyakát? nálunk ez volt a probléma. a pocimban állandóan jobbra volt a feje, és ez így volt idekint is. az én babám is folyton csak a jobb felét használta, ahogy te is írtad. mi gyógytornász segítségét kértük, ő olyan gyakorlatokat végzett vele, hogy most már használja a bal felét is, de még mindig nem tökéletes.
2008. nov. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
probáld meg a baba fekvését megforditani.Én mindig forgatom öt a kiságyban egyszer igy egyszer ugy lehet ö is kifelé néz a kiságybol
2008. nov. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok. mi 12 napos korától kezdve vittük a gyógytornászhoz, tehát elég hamar. ha én nem erősködök, hogy ez így nem normális, akkor egyik doki sem szólt volna, hogy ehhez bizony gyógytornász kell! hála Istennek, ragaszkodtam hozzá.

nálunk az volt a baj, hogy a bal oldali nyakizmai nem voltak eléggé lazák, mivel azokat magzatkorában nem használta, azt kellett tornásztatni.

2008. nov. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is arra tippelek, amit a második válaszoló írt, azt próbáld ki, mert lehet a babádat nem érdekli a másik oldalon ami van. Fordítsd meg, hogy ahol eddig a lába volt, arra legyen a feje. Ezt néha amúgy is érdemes.
2008. nov. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem úgy született a kisfiam, hogy kissé el volt nyomódva a nyaka, a kórházban a gyógytornász mutatott egy nagyon egyszerű gyakorlatot: Fektesd a hátára, az egyik kézfejedet tedd a mellkasára, a másikkal fordítsd el a kis fejét a másik irányba (logikusan, ha mondjuk balra tartja, akkor jobbra fordítsd)) és várd meg amíg visszafordítja (hidd el visszafordítja, mert zavarja, hogy nem úgy van ahogy ő akarja) akkor megint fordítsd el. Néhány percet tornáztasd naponta. Ami még hasznos, az amit már írtak, hogy mindig forgasd a kiságyban, és tegyél valami játékot, színes tárgyat az egyik oldalra, ami odavonzza a tekintetét.

Nekünk rendbe jött, de ha nem vagy biztos magadban mutasd meg gyógytornásznak, vagy vidd el ultrahangra, mi voltunk egy teljes uh-n, és ott megkértük a dokit hogy nézze meg a nyakát is, szerencsére semmi gond nincs vele, de mondta hogy lehetne a nyakon bevérzés, ezért érdemes megnézni.

2008. nov. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat.


Azt nem írtam le hogy az ágyat is forgatuk már és a játékokat is átpakoltuk a másik oldalra, egy kicsit nézegeti de igy se használja jobban a másik felét.

Hason se igazán szeret lenni naponta probálkozok többször is 5-10 percet de igy is a jobb felét használja inkább. Nem tudom hogy van e valami jelentősége de faros baba volt. A gyogytornász megemlitem az orvosnak és az ultrahangot is.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat.

2008. nov. 16. 07:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!