Gondozónőként sokszor úgy érzem, áthárul az intézményre és rám, illetve munkatársaimra minden, minden felelősség. Miért? (Részletek alant. )
Az emberek mindig másokat hibáztatnak.
Sajnos egy egész világháború robbant ki emiatt.
Ez nem csak nálatok van így. Ügyfelekkel, tehát felnőtt emberekkel dolgoztam. Tudnék mesélni.
Bár még csak most kezdjük majd a bölcsit, így nem vagyok tapasztalt.
De én úgy vagyok vele hogy a bölcsibe nem azért adom be a gyereket, hogy neveljék helyettem, fejlesszék.
Tudom kicsik az elvárásaim, de nekem jelenleg az a lényeg hogy jó helyen legyen, mert vissza kell mennem dolgozni.
Ha nem utál majd ott lenni, én annak már örülnék.
Ha még tanul is valami hasznosat ( segítenek bilire szokni a gondozók, vagy megindul a beszéd) azt én már külön sikernek könyvelném el.
Ezt a gyerek beteg lesz dolgot pedig nem hiszem h ellehet kerülni egy olyan gyereknél aki most kerül közösségbe.
Szóval bízom benne hogy majd közösen tudok k a lánykámat jó irányba terelgetni. Mert hát az ideje egy részét mégis csak a gondozókkal tölti majd
A kisgyerekes anyukanal nincs haklisabb "ugyfel."
Mert mindent jobban tud mint az ovono, vedono, gyerekorvos. A vedono szerintuk egy dilettans, a gyerekorvos egy kokler, a gondozono meg egy gyoker. Olyan sztorikkal bemennek ismeroseim nyafogni az oviba es szidni az ovonot hogy a hatamon egnek all a a szor ha lenne rajta :))))
Jomagam is kisgyereket nevelek, egyszer sem vontam meg kerdore ovonot, gondozonot. De a kis keveske szazalekba tartozom ezzel :)
Én el sem tudom képzelni, mik azok, amikért téged számonkérnek.
Amit én elvárok a gondozóktól, az a figyelem és a segítség a gyereknek.
Hogy ne halljam azt, hogy ő nem látta, mikor esett el úgy, hogy vérzett utána. Hogy fogalma sincs, mitől repedt a gyerek szája, vagy nem vette észre, hogy átázott a pelenkája és pisis a nadrágja.
Hogy ő nem tudja, miétt fordult ki hirtelen magából az amúgy higgadt gyerek, és harapott meg egy másikat. Hogy tudja kezelni a konfliktust gyerekek között, és ne intézze el legyintéssel. Azért van ott, hogy észrevegye és megoldja.
A gyerek mozgás és beszédfejlődése, de még az értelmi sem az ő dolga, a szocializálásban viszont a felét vállalja, hiszen szinte többet van a gyerekkel, mint a család. Segítenie kell, hogy be tudjon illeszkedni a közösségbe.
Ha ebben nem teljesít(láttam példát), akkor én sem vagyok elégedett. Szerencsére most jó helyre jár a gyerekem, segítettek neki feldolgozni/oldani a beszoktatással járó stresszt, így nem csapódott ki passzívagresszióban, mint a másik helyen, ahol a gondozók ültek a padon és egymással beszélgettek, néha odakiabáltak a gyerekeknek, mit nem szabad nekik.
Nagyon fontos, hogy a kereteket már a legelején megbeszéljétek! Ti mi az, amit tudtok vállalni és mi az, amit nem. Ezeket konkrétumok szintjén a szülői értekezleten megbeszélni. Ha nem tudtok valamit vállalni, azt meg kell indokolni.
Én úgy gondolom, hogy számtalan gond a kommunikáció miatt van, illetve annak a hiánya miatt. Fontos a rendszeres kommunikálás a szülőkkel, pontosan a közös felelősség miatt.
Más az intézmény feladata és más a szülőé. Mást tanul a gyermek az intézményben és mást otthon. Sajnos, mivel a legtöbb szülő dolgozik rengeteget, emellett anyának otthon van a háztartás a logisztika, stb, emiatt kevés ideje marad a gyerek fejlesztésére. Nektek azt fontos kommunikálni, hogy az intézményben mit tudtok biztosítani és emellett otthon mi az, amit a szülőnek a nevelési feladatokon kívül foglalkoznia kell.
Akkor fordítsuk meg a dolgokat. Egy szavatokba kerül és kimegy a szülőkre a gyermekjólét, rosszabb esetben a gyámügy is.
Elég ha a gyerek éppen nem az aktuális nevelő elvárása szerint vagy "furán" viselkedik.
A szülők is nagy nyomás alatt vannak ám. Nyilván nem is akarná beismerni senki, hogy éppen miatta van ez meg az.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!