Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nagyon irritatív köhögés...

Nagyon irritatív köhögés esetén lehet kétféle gyógyszert adni "egymás után" úgy mint a lázcsillapítót?

Figyelt kérdés
Száraz köhögése van a fiamnak aki most januárban tölti a 3. életévét.Nem veszem észre h használna akár a rhinathiol akár a robitussin,pedig az előírt 5 ml. helyett már 7-7.5 ml adtam be neki,annyit talán használt h nem olyan szinten köhög h hányna is.Többször előfordult h hányt már a köhögés miatt.Mit csináljak?
2013. dec. 25. 21:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és lassan 2 óra letelik a robitussin óta és arra gondoltam h a rhinathiolból adnék neki megint 5-7 ml-t?
2013. dec. 25. 21:17
 2/4 anonim ***** válasza:

Mióta szedi?


Én nem adnám felváltva, bár én az előírt 5 ml helyett sem adnék 7-7,5 ml-t, csak mert hátha úgy hat. A 3,5 éves kislányomnak Prospan szirupot adtam, reggel és este 2 ml-t. Kb. 3 nap után csillapodott a köhögése, teljesen kellett 6 nap, amíg elmúlt. Próbálj más köptetőt használni, az előírt mennyiségben adagolni, azért ez mégis gyógyszer, nem hiába írnak elő adagolást. Gondolom a Nurofenből sem adsz többet.

2013. dec. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Köhögésre hagymaszirupot adok a fiamnak.Eddig bevállt!
2013. dec. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

délután 4 után nem szabad köptetőt adni, csak sinecodot este. emellé 3* annyi csepp fenistil csepp ahány kiló, estére még mehet fél calcium pezsgőtabletta. ha elkapja a köhögés, altasd melegebb ruciban és nyisd ki az ablakot 10-15 oercre. ezt annyiszor ismételd, ahányszor elkapja a köhögés. ha lázas akkor antibiotikumra lesz szüksége.

Jobbulást!

2013. dec. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!