Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Az OKJ-s kisgyermeknevelő...

Az OKJ-s kisgyermeknevelő miben különbözik az egyetemi alapképzéstől? Az OKJ-val nehezebb munkát találni? A diplomásoknak több esélyük van ezzel munkát találni?

Figyelt kérdés
júl. 7. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Mivel ez is hiányszakma, nem hinném, hogy OJK-vel ne lehetne álláshoz jutni könnyedén.

Valószínűleg azért lett ebből is fapados képzés verzió is, mert így talán többen tanulják.

Amilyen nevetséges bért kapnak, ezért ki kínlódna évekig tanulással, diplomaszerzéssel?

júl. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Figyi, napok óta itt érdeklődsz, ugyan azt a kérdést teszed fel más-más köntösben.


Menj fel a facebookra, keresd meg a Kisgyermeknevelők szakmai csoportja nevű csoportot, és ott akár névtelenül is tehetsz fel kérdéseket, akár intézmenyvezetőket is megszólítva.

júl. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

"Valószínűleg azért lett ebből is fapados képzés verzió is, mert így talán többen tanulják."


Alapvetően anno egészségügyi szakiskolaban végeztek a kisgyermekgondozók. A fizetés meg bizony nem rossz, ismerős nettó 400-at keres. Önkormányzati bölcsőde, közalkalmazotti allas

júl. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

#3


Akkor rossz információim vannak. Úgy tudtam, úgy unblock ebben a szakmában alulfizetettek.

júl. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

4


Magánbölcsiben lehet, ott nem kötelesek többet fizetni, a minimálbér is megfelelő. Állami intézményben viszont kötelező a közalkalmazotti bértábla hasznalata

júl. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

1, a kisgyermeknevelő nagyon kevés helyen hiányszakma, kb kihalásos alapon lehet bekerülni, már akkor így volt, mikor eü szakközépben érettségiztem, és azóta se nagyon változott. Fluktuáció alig van.

Ami hiányszkma, az az óvodapedagógus, mert tömegével mennek el olyanok nyugdíjba mostanában, akik még szakközépben végeztek, és akkoriban osztályonként mindössze 2-3 ember ment továbbtanulni, a többi ment dolgozni, tehát a nyolcvanas évek első felében vegzett óvónők 95%-a vagy több, most fejezi be...

júl. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#2 szerintem meg ez egy anonim oldal, és olyan kérdést írok ki amit akarok.
júl. 7. 10:52
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

3#

Elakkor ez elég változó ezek szerint.

Helyi ovi, kis létszám.

Az óvónőnk, aki valóban papíros óvónő(főiskolát végzett adszem) ő kap 280at.

Az okj-s kisgyermek gondozók 220 körül.

A dadusok,nekik nem kell papír, minimálbért.

Csak onnan tudom, mert engem is oda akartak csábítani és utánaérdeklődtem.

Barátnőm okj-s pedaszisztens, a suliba napközis tanár. Mellette néptáncot tanít. Netto 220ér.


Másik barátnőm, másik megye, őt közmunkásként akarták felvenni dadusnak, havi 85ezerért.

júl. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
8, bértábla van. Már a ped gyakornok is bruttó 520 felett van.
júl. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

8


A kisgyermekgondozo alapvetően bolcsodeben dolgozik, nem óvodában.

júl. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!