Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Érdemes a kisgyermeknevelői...

Érdemes a kisgyermeknevelői szakot kitanulni?

Figyelt kérdés

Nem a diplomás szakra gondoltam, hanem az OKJ-ra.

Mennyire könnyű ezzel elhelyezni. Hogy fizet?


júl. 2. 09:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Elhelyezni-elhelyezkedni
júl. 2. 09:19
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fizetni a bértábla szerint fizet, de ha sikerül kifognod egy magán bölcsit és eladni magad, hogy pl tudsz valamilyen idegen nyelvet, vagy tudsz játszani valami hangszeren, akkor kilehet sajtolni plusz pénzt.


Én magán bölcsiben dolgoztam évekig, a gyerekekkel angolul, vagy igény szerint svédül beszéltem, illetve tartottam zenés foglalkozást, ukulelén játszom, így kézbe még kaptam majdnem 200 ezret a fizumon felül. Sima okj-s végzettségem van nekem is.


De a gyerekeket nem csak képen kell szeretni, sokszor nehéz, főleg ha beszokósok vannak, néha egyszerre sír, bömböl 5-6-7 gyerek.

Naponta sokszor kell emelgetni őket, pelenkázóra fel, pelenkázoról le, ott van a kaki különböző állaga, látványa, szaga, néha befigyel egy-egy hányás. Ezekkel is számolni kell.

Ha van dadusod nyilván segít, de sokszor nekem egyszerűbb volt ha magam intéztem a dolgokat.


Óriási türelem kell amikor udvarozni mennek, öltőztetni, vetköztetni, ilyenkor a dackorszakos mindent egyedül akar és sokszor rosszul csinálja ezért elsírja magát, a kisebbek segítséget várnak, azért sírhatják el magukat. Udvaron ezer meg egy szemednek kell lenni, mert bármikor bármi történhet.


Alvás időben sokszor van aki nem alszik, az újak közül sírnak az anyukájuk után, őket meg kell nyugtatni, közben a többieket is csititgatni.


Egyszerre vagy az anyukájuk, a pajtásuk, a nevelőjük, a takarítójuk, a szakácsuk. Kb mintha otthon a saját gyereked menedzselnéd, csak a bölcsiben 12-14 akár 16 saját 1 és 3 év közötti gyereked van.


De sok sok türelemmel és szeretettel szépen lehet nevelgetni, irányt mutatni a piciknek. Amit meghálálnak :)

júl. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 babyboom567 ***** válasza:
100%

Ha feltette ezt a kérdést,így ebben a formában, akkor nem neked való.

Ezt csak akkor lehet jól csinálni, ha vonzanak a kisgyerekek, és élveznél egyszerre sok kisgyerekkel foglalkozni.Ha képes vagy multitaskingra,mert ott bizony egyszerre kell a gyerekekkel foglalkozni.Mintha tizesikred lenne.(bár nálunk egy gondozóra max 7 gyerek lehet)Nemnagyon van évközben szabadság, a betegségeket is alig tudják megoldani,és táppénzre is csak akkor mehetsz kb ha leszakad a fejed vagy valami hasonló súlyos dolog.Rengeteg a papírmunka,hisz a gyerekekről gondozási naplót vezetnek,élményfüzetet írnak, foglalkozásokra,ünnepekre készülnek stbstb.

Ez nem egy munka, ez egy hivatás.Ha nem hivatásként csinálod, 1-3 éven belül kiégsz.És iszonyú nagy felelősség

Én pl teljesen alkalmatlan lennék erre

júl. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
júl. 2. 13:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a munkám. Szerencsém volt, mert pont a helyi bölcsődében volt hely. A többi környékbeli bölcsi az ismerőseit veszi fel. Attól is függ hol laksz. Nagyobb városban több a lehetőség.
júl. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van ilyen végzettségem, de a gyakorlati időben rájöttem, hogy nekem ez nagyon nem való, azért, amit a 2# írt. Én addig abban a hitben voltam, hogy szeretem a kisgyerekeket, de teljesen más, mikor egy van veled, meg más, amikor 10.
júl. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hivatásnál érdemes a diplomást csinálni, mert ugyanazért a munkáért sokkal többet fizet. A saját káromon tanultam meg.
júl. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!